Newsletter

Z życia szkół i przedszkoli

II Olimpiada Pierwszaka
2015-12-04

Już po raz drugi do Zespołu Szkół w Lędzinach Goławcu przyjechali lędzińscy pierwszoklasiści by wspólnie bawić się w duchu sportowej rywalizacji. Tegoroczna II Olimpiada Pierwszaka miała charakter andrzejkowy a więc były czarne koty, czarownice, pająki, świece i oczywiście andrzejkowe klucze. Organizatorami olimpiady byli: Katarzyna Cetnar - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Damian Parusel - nauczyciel wychowania fizycznego.

Ekonomistki PZS w Lędzinach na Uniwersytecie Ekonomicznym
2015-12-03

12 listopada 2015 roku uczennice 4 klasy technikum ekonomicznego wzięły udział w obronie pracy doktorskiej Pani Katarzyny Segeth – Bonieckiej, która miała miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pani Segeth – Boniecka jest pracownikiem Katedry Rachunkowości katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Obrona dotyczyła pracy doktorskiej p.t.: „Model struktur i transformacji kosztów w zarządzaniu przedsiębiorstwem wydobywczym węgla kamiennego”.

II miejsce dla szachistów z PZS w Lędzinach
2015-12-03

W poniedziałek 30 listopada 2015 roku w sali Miejskiego Ośrodka Kultury na Placu Farskim w Lędzinach odbyły się rozgrywki w ramach VI Drużynowego Szachowego Pucharu Szkół Średnich. Patronat nad tegoroczną edycją imprezy objął Wicestarosta powiatu bieruńsko – lędzińskiego Pan Henryk Barcik.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. KAROLA MIARKI  odbyła się impreza czytelnicza „Światowy dzień Pluszowego Misia”
2015-12-01

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada.  Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.

Szkolenie liderów do spraw profilaktyki uzależnień
2015-11-30

25 listopada 2015 r. dziesięcioro uczniów pierwszej klasy mundurowej, kształcących się w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach,  wzięło udział w niesamowicie ważnym szkoleniu dotyczącym profilaktyki uzależnień, którego tematem przewodnim były dopalacze.

Program Edukacyjny „Eko-Logika”
2015-11-30

W czwartek 19 listopada 2015 grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lędzinach  uczestniczyła w programie edukacyjnym z zakresu ochrony środowiska pt. „Eko – Logika” z cyklu
„Zielona Polska”. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Urząd Miasta Lędziny.

Konwencja o prawach dziecka w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
2015-11-30

Każdy człowiek ma swoje prawa,  które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. Prawa mają również dzieci, młodzież czyli wszyscy, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Młodzi ludzie, oczekują szacunku i godnego traktowania przez dorosłych. Bywa, że dorośli nie zdają sobie sprawy lub po prostu zapominają, że my też jesteśmy ludźmi, że łatwo nas skrzywdzić.

 

„InterArt” w Gimnazjum nr 2
2015-11-30

Piątkowe przedpołudnie w lędzińskim Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 było niezwykłe. Kolorowe plakaty, uśmiechnięte i pełne entuzjazmu wolontariuszki oraz mim witający przybywających gromadnie uczniów. Wszechobecny gwar, radość i dająca się wyczuć pozytywna energia... W ten sposób 20 listopada zaczynały się siódme już Powiatowe Warsztaty Plastyczne dla Osób Niepełnosprawnych  ”InterArt”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Nr 2
2015-11-27

Miękki, puszysty, duży lub mały, czasem z łatką lub naderwanym uchem.  Każdy z nas pamięta swojego ulubionego misia, przyjaciela do którego zawsze można się przytulić i powierzyć mu swoje tajemnice.

Dzień Buraka
2015-11-27

Niepozorne warzywo jakim jest burak stało się bohaterem wielu działań w Szkole Podstawowej  3 w Lędzinach. Był to kolejny projekt edukacyjny szkoły, którego celem było podnoszenie świadomości prozdrowotnej wśród dzieci i młodzieży w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Archiwum
2015:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012:
styczeń, luty, marzec, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2009:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
dzisiaj: 18 lipca 2024
imieniny:
Szymona, Erwina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę