Newsletter

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Nr 2

2015-11-27

Miękki, puszysty, duży lub mały, czasem z łatką lub naderwanym uchem.  Każdy z nas pamięta swojego ulubionego misia, przyjaciela do którego zawsze można się przytulić i powierzyć mu swoje tajemnice.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki tj. 25 listopada  2002 roku. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia przedstawił tę historię, w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek. I tak zrodził się pomysł na produkcję maskotek, które  na cześć prezydenta otrzymały jego zdrobniałe imię  Teddy Bear. Nazwa ta, w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.


25.11.2015 r. przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki, z którymi wesoło się bawiły. Zabawy ruchowe, muzyczne, taneczne a także wiele innych wierszy, piosenek i zagadek przygotowała dla przedszkolaków Pani Beata Rother, która poprowadziła całą imprezę  w przebraniu niedźwiadka. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, podczas których, obowiązkowo, uwieczniono misia, wykonując jego portret różnorodnymi technikami plastycznymi. Portrety zawisną na wystawie i jeszcze przez jakiś czas będą przypominały o radosnej zabawie z puchatym przyjacielem.

57502.jpg
9904.jpg
39601.jpg
dzisiaj: 25 maja 2024
imieniny:
Grzegorza, Urbana
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę