Newsletter

Program Edukacyjny „Eko-Logika”

2015-11-30

W czwartek 19 listopada 2015 grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Lędzinach  uczestniczyła w programie edukacyjnym z zakresu ochrony środowiska pt. „Eko – Logika” z cyklu
„Zielona Polska”. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Urząd Miasta Lędziny.

Młodzi ekolodzy udali się do Mysłowic wraz z opiekunem koła ekologicznego Panią Joanną Gluch oraz paniami Ewą Szczepanek i Katarzyną Koclęgą. Program składał się z dwóch części: edukacyjnej i artystycznej. Gimnazjum reprezentowało 17 uczniów z klas I – III.


W części edukacyjnej spotkania zostały poruszone następujące tematy:
relacje ludzi ze środowiskiem na przestrzeni dziejów
katastrofy ekologiczne
zrównoważony rozwój
rozpoznanie zagrożeń środowiska
ptaki jako wskaźnik stanu środowiska
bioróżnorodność
odnawialne źródła energii
ochrona gatunków i ich siedlisk

Do dbania o nasze środowisko zachęcał nas Gerard Sawicki – przyrodnik oraz dziennikarz Telewizji Polskiej SA. Wszyscy z ciekawością wysłuchali interesującego wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną, filmami, zdjęciami oraz spotami reklamowymi. Temat główny  prelekcji „Jesteśmy częścią przyrody” przybliżył szeroko pojęte treści ekologiczne: relacji ludzi ze środowiskiem na przestrzeni dziejów, zrównoważonego rozwoju, katastrof ekologicznych, rozpoznania zagrożeń środowiska, korytarzy ekologicznych, rozpoznawania zagrożeń środowiska oraz ochrony gatunków.

Dzięki prelekcji Gerarda Sawickiego poznaliśmy założenia działalności kilku organizacji ekologicznych: WWF,  EEP, OTOP oraz prowadzonych przez nie kampanii, np. na rzecz ochrony różnorodności biologicznej mórz i oceanów, ochrony orangutanów i ochrony rysi. Usłyszeliśmy także kilka cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia.

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania okazał się koncert zespołu BAYER FULL - jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo), istniejącego od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Muzyka połączyła osoby różnych pokoleń. Przed sceną bawiły się dzieci, młodzież szkolna oraz ich rodzice i dziadkowie.

37401.jpg
9803.jpg
dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę