Newsletter

W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. KAROLA MIARKI odbyła się impreza czytelnicza „Światowy dzień Pluszowego Misia”

2015-12-01

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada.  Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.

W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci. Zabawa rozpoczęła się  od magicznego powitania, a następnie wszystkie dzieci zaprezentowały swoje pluszaki i wzięły udział w zabawie. Adresatami byli uczniowie  klas I i II oraz przedszkolaki. Salę w której odbywała się impreza przyozdobiły sylwetki misiów, a niektóre były malowane specjalnie na tę okazję. W działalności biblioteki szkolnej jak i w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony był po raz kolejny i jak zawsze  spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na spotkaniu przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich, rysowano portret misia, a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta.Dzień upłynął w sympatycznej atmosferze. Przypomnieliśmy sobie o swoich przyjaciołach może troszeczkę zapomnianych. Z radością i dumą opowiadaliśmy o pluszowych misiach.Na koniec każda grupa uczestników imprezy otrzymała słodkości czyli „małe co nie co” od Kubusia Puchatka. Na pamiątkę wszyscy zrobiliśmy zdjęcie ze swoimi przyjaciółmi.

30401.jpg
78702.jpg
59003.jpg
dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę