Newsletter

Dom Dziennego Pobytu Seniora

Dom Dziennego Pobytu Seniora

43-143 Lędziny, ul.Hołdunowska 39

 tel. (32) 216 75 08

Instruktor d/s kulturalno - oświatowych: Danuta Karkoszka

 

Jest to dział MOPS-u zajmujący się zaspokajaniem podstawowych potrzeb i potrzeb wyższego rzędu ludzi starszych, chorych, często z ustalonym stopniem niepełnosprawności i osób samotnych, nie mających oparcia w rodzinie.

Dom Dziennego Pobytu Seniora dysponuje około 30 miejscami. Daje możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie innych osób. Stwarza możliwość samorealizacji w trakcie odbywania różnego rodzaju zajęć, jak np.: majsterkowania, zajęć plastycznych, wycieczek, zajęć sprawnościowych, gimnastyki, czytania, oglądania TV, wspólnych dyskusji, pogawędek z atrakcyjnymi osobami, prelekcji na tematy interesujące pensjonariuszy, występów zespołów artystycznych, itp.

Pobyt w placówce daje także możliwość korzystania z urządzeń sanitarno-higienicznych, korzystania z posiłków na miejscu i na wynos (6 dni w tygodniu). Pensjonariusze mają także bezpośredni dostęp do lekarza, bowiem w budynku MOPS-u znajduje się gabinet lekarski, a lekarz pełni dyżury dwa razy w tygodniu. Na co dzień mają też obsługę pielęgniarską. Ponadto raz w miesiącu z pensjonariuszami spotyka się lekarz geriatra, który nie tylko ich diagnozuje i leczy, ale także odbywa z nimi pogawędki na temat objawów chorób wieku starczego, zaleca również określone dla danego typu schorzenia diety i ćwiczenia ruchowe.

Dom Dziennego Pobytu Seniora współpracuje z Klubem Seniora, który liczy około 80 członków i stale się rozrasta. Osoby należące do klubu często odwiedzają pomieszczenia placówki i trzy razy w tygodniu odbywają wspólne z pensjonariuszami ćwiczenia gimnastyczne pod okiem terapeuty zajęciowego, zatrudnionego w DDPS. Często organizowane są także wspólne wycieczki, imprezy okolicznościowe i biesiady ze wspólnym śpiewem i tańcami.

dzisiaj: 18 lipca 2024
imieniny:
Szymona, Erwina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę