Newsletter

szlaki turystyczne


Szlak Krawędziowy GOP

znakowany: na zielono
przebiegający: z Gliwic do Chełma Śląskiego

 

Całkowita długość szlaku, prowadzącego z Gliwic przez Mikołów i Tychy do Chełma Śląskiego, wynosi 78 km. Na terenie gminy szlak ma długość 11 km. Wiedzie głównymi ulicami dzielnicy Zamoście do dzielnicy Lędziny, przechodząc obok budynku straży pożarnej i kościoła św. Anny. Następnie przebiega polnymi drogami aż do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Zalew. Przecina ulicę Pokoju i dochodzi do ulicy Ułańskiej w Smardzowicach. Opuszcza teren gminy i biegnie w kierunku Błędowa.

 

Szlak im. ks. Jana Kudery

znakowany: na żółto
przebiegający: z Brzezinki do Bierunia Starego

 

Szlak nosi imię prekursora krajoznawstwa ks. Jana Kudery (1872-1943), proboszcza w Brzezince, autora wielu opracowań na temat historii miejscowości górnośląskich oraz Obrazu Ślązaków uczczenia godnych, pochowanego w Bieruniu Starym. Trasa szlaku o długości 21,5 km, prowadzi lasami Kotliny Mysłowickiej oraz Pagórami Imielińskimi. Na terenie gminy szlak ma długość 9 km. Biegnie bocznymi drogami z kierunku Błędowa, przez Goławiec, do ulicy Szenwalda w Górkach. Przechodzi obok kościoła św. Piotra i Pawła, następnie przecina linię kolejową obok stacji Górki i dalej biegnie w kierunku Bierunia Starego.

 

Szlak Hołdunowski

znakowany: na niebiesko
przebiegający: z Giszowca do Jelenia

 

Całkowita długość szlaku prowadzącego z Giszowca przez Ławki, Hołdunów, Imielin, Dziećkowice, do miejscowości Jeleń, wynosi 22 km. Na obszarze gminy szlak ma długość 6 km. Prowadzi wzdłuż ulicy Makuszyńskiego i Murckowskiej, dochodząc do dzielnicy Świniowy. Dalej biegnie przez Hołdunów wzdłuż ulicy Gajowej. Mija kościół św. Trójcy, a następnie skręca w ulicę Waryńskiego i Ekonomiczną. Dalej prowadzi polnymi drogami aż do ulicy Podmiejskiej i opuszcza gminę w kierunku miejscowości Jeleń.


dzisiaj: 18 lipca 2024
imieniny:
Szymona, Erwina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę