Newsletter

„InterArt” w Gimnazjum nr 2

2015-11-30

Piątkowe przedpołudnie w lędzińskim Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 było niezwykłe. Kolorowe plakaty, uśmiechnięte i pełne entuzjazmu wolontariuszki oraz mim witający przybywających gromadnie uczniów. Wszechobecny gwar, radość i dająca się wyczuć pozytywna energia... W ten sposób 20 listopada zaczynały się siódme już Powiatowe Warsztaty Plastyczne dla Osób Niepełnosprawnych  ”InterArt”.

Ta odbywająca się cyklicznie w naszej szkole impreza od początku cieszy się ogromną popularnością i z roku na rok przybywa chętnych, by w niej uczestniczyć. W tym roku szkolnym wzięło w niej udział 150 uczestników oraz 40 opiekunów. Nad sprawnym przebiegiem warsztatów czuwali nasi uczniowie – wolontariusze oraz nauczyciele: p. K. Kabus, S. Kłak, A. Kupczyk, J. Nowak, B. Stelmach oraz p. Dyrektor Lidia Ciepły – Bugara. Przybyłych gości w imieniu organizatorów powitał wicestarosta Henryk Barcik.


Ktoś  zapyta - Czym jest InterArt? To warsztaty plastyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z naszego powiatu i zaprzyjaźnionych szkół m.in. z Mysłowic i Tychów. To impreza integracyjna podkreślająca, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, a także pozwalająca  nawiązywać nowe znajomości i wzmacniać istniejące już więzi.


Uczestnicy warsztatów mogli dać upust swojej kreatywności oraz pracować nad twórczym myśleniem i wyobraźnią. Ciekawe techniki plastyczne jak: decoupaqe, kolaż czy naszywanie aplikacji na poduszki pozwoliły wzbogacić umiejętności artystyczne, a także dały możliwość wyrażenia swoich emocji. Ważnym aspektem projektu było także poznanie rówieśników, którzy borykają się z podobnym problemami. Przede wszystkim jednak wspólnie spędzone trzy godziny były czasem zabawy i radości. Wielu uczestnikom pozwoliły uwierzyć w swoje możliwości i odkryć  talenty.Jednak nie samą sztuką żyje człowiek, dlatego dla każdego  uczestnika nauczyciele gimnazjum przygotowali słodki poczęstunek ( babeczki oraz soczki), a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz skromne upominki, które wręczała p. Burmistrz Krystyna Wróbel wraz z panią Dyrektor.Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że spotkamy się znowu za rok…

60402.jpg
41403.jpg
12104.jpg
dzisiaj: 16 kwietnia 2024
imieniny:
Julii, Ksenii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę