Newsletter

Archiwum: 2015 maj

I Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego
2015-05-29

Dnia 20 maja 2015r. w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w ramach Tygodnia Języków Obcych odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego SPELLING BEE.

Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 odkrywają kosmos z Misiem Haribo
2015-05-29

Akademia Misia Haribo co roku kieruje do dzieci  i nauczycielek wychowania przedszkolnego program o charakterze edukacyjnym, którego celem jest inspirowanie dzieci do zdobywania wiedzy, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, proponowanie nauki przez zabawę.  Akademia Misia Haribo stymuluje dzieci do poznania świata, pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin. W tym roku Miś Haribo zaprosił dzieci w niecodzienną podróż po przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznawały tajemnice Układu Słonecznego
pt: „ODKRYJ KOSMOS ZA ZŁOTYM MISIEM HARIBO”.

Warsztaty artystyczne
2015-05-29

14 maja 2015r w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach w ramach Programu Profilaktycznego – finansowanego przez Gminę Lędziny, odbyły się warsztaty artystyczne dla rodziców.
W programie warsztatów znalazły się zajęcia muzykoterapeutyczne poprowadzone przez panią Annę Musioł, prelekcja psychologa – panią Agnieszkę Karkoszka oraz część poświęcona technice malowania witrażem na szkle przeprowadzona przez panią Annę Kapuściok, w konkursie na malowaną butelkę rodzice wygrali dla grup swoich dzieci ciekawe  nagrody.

Zielone przedszkole
2015-05-29

W maju dziesiąty już raz przedszkolaki z przedszkola nr 2 w Lędzinach brały udział w rekreacyjno-edukacyjnym wyjeździe do Rabki -Zdrój na "Zielone przedszkole". Do wyjazdu zakwalifikowało się 21 odważnych, samodzielnych i grzecznych przedszkolaków – zuchów, którzy przez 5 dni i nocy wytrzymają bez rodziców.

PZS w Lędzinach wyposaża uczniów w cenne dodatkowe kwalifikacje
2015-05-27

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach wychodząc naprzeciw potrzebie podniesienia kompetencji zawodowych swoich uczniów uczestniczył w dwuletnim w projekcie „Inwestycja w przyszłość”, który zakładał podniesienie umiejętności praktycznych i zawodowych uczniów. Projekt realizowany był w latach 2013/2014 oraz 2014/2015.

Extreme air show PZS Lędziny
2015-05-27

Kogo za patrona przyjmie mundurowe liceum ogólnokształcące?  Kto zdobył puchar Dyrektora PZS w Lędzinach? Jak wygląda współpraca szkoły ze służbami mundurowymi?
W których zawodach szkoła oferuje gwarancję pracy?

Wyjazd młodzieży PZS w Lędzinach do Tyskich Browarów Książęcych
2015-05-25

Z wizytą u księcia pszczyńskiego, czyli wyjazd młodzieży PZS w Lędzinach do Tyskich Browarów Książęcych w Tychach. Tyskie Browary Książęce to miejsce wyjątkowe, ponieważ warzy się w nim piwo od blisko czterystu lat. Tym samym browar stał się świadkiem wielu wynalazków, rewolucji, wojen, wspaniałych postaci i pomysłów, które zmieniły świat.

Wizyta siostry misjonarki w SP 3
2015-05-25
Piątek, 24 maja 2015 r. był wyjątkowym dniem dla naszej społeczności szkolnej. Po raz trzeci odwiedziła nas Siostra Jeremia Mrowiec - misjonarka pracująca od 17 lat w dalekiej Zambii. To ona, koordynuje działania związane z adopcją na odległość Godfrey'a Daka w ramach akcji "Adopcja Serca". Podczas spotkania z dziećmi i nauczycielami na sali gimnastycznej mieliśmy okazję poczuć choć przez chwilę klimat afrykańskiej wioski.
Konkurs matematyczny
2015-05-25

W środę 20 maja w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbył się drużynowy konkurs matematyczny dla klas IV-VI organizowany przez nauczycieli matematyki Panią Annę Mickiewicz i Wiolettę Urbiś.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka bez tajemnic
2015-05-25

Jak wygląda nowoczesny dostęp do informacji? Jak zdobywać wiedzę we współczesnym świecie?  21 maja 2015 roku grupa uczennic z pierwszej klasy technikum logistycznego i II klasy mundurowej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, pod opieką nauczycieli- bibliotekarzy: Joanny Kral i Bożeny Maruszak,  wybrała się do CINiBA w Katowicach.    

Z miłości do Śląska
2015-05-25

W dniach 11.05. 2015 r. – 15.05.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach realizowany był projekt „Tydzień regionalny”. Celem projektu było: wyrabianie u dzieci więzi z najbliższym środowiskiem - „Ich małą Ojczyzną”, przybliżenie gwary śląskiej oraz poznanie śląskich piosenek tańców i wierszy, dostrzeganie piękna i oryginalności naszego regionu, kształtowanie więzi społecznych związanych z najbliższym otoczeniem.

Najmłodsi w Europie na III miejscu
2015-05-25

W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach po raz pierwszy reprezentowali szkołę w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Śląsku, Polsce i Unii Europejskiej pt ,,Najmłodsi w Europie’’ pod honorowym patronatem pani Elżbiety Bieńkowskiej oraz Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka. Jeszcze w kwietniu 15 uczniów klas trzecich wzięło udział w szkolnych eliminacjach przygotowanych przez panie Alinę Kramarczyk i Jolantę Nowak. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Najlepsi okazali się Michał Leja z klasy III b i Daniel Horst z klasy III c.

 

 

Biesiada Śląska
2015-05-22

15 maja wszyscy najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach zebrali się na sali gimnastycznej na pierwszej biesiadzie śląskiej. Spotkanie miało być uwieńczeniem trwającego w naszej szkole projektu „Tygodnia Regionalnego”.

Podsumowujemy projekt
2015-05-22

Podsumowujemy projekt „Gimnazjaliści z przyszłością- otwarci na ludzi i pracę”? Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Nadchodzi więc również czas różnego rodzaju podsumowań i analiz.

Angielski górą
2015-05-22

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez znajomości języka angielskiego. Tym bardziej cieszy zatem fakt, że coraz większa grupa uczniów Gimnazjum nr 2 może pochwalić się sukcesami odnoszonymi w czasie konkursów z j. angielskiego właśnie.                                       

Folklor wciąż żywy
2015-05-22

Uczniowie Gimnazjum nr 2  po raz kolejny wzięli udział w Regionalnym Przeglądzie „Śląskie śpiewanie”.    10 kwietnia 2015 roku w Sali widowiskowo – kinowej Piast odbyły się półfinałowe przesłuchania. Gimnazjaliści wykonali dwa utwory: „Skrzypka, bas, piszczołka” oraz „Co za kozok”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży, która włożyła w występ mnóstwo energii i zaprezentowała cały wachlarz swoich możliwości wokalnych i tanecznych, udało się zespołowi dostać do finału.    

 

Z ekologią za pan brat
2015-05-22

W dniu 14 maja 2015 roku grupa uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 2 wzięła udział w seminarium ekologicznym z cyklu „Zielono mi” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Na spotkaniu, które prowadził Andrzej Frajndt, prezes śląskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, przedstawił historię i działalność instytucji. Po części oficjalnej wystąpił Kabaret Czwarta Fala z programem „Made in Poland” oraz Marta Podulka, wokalistka znana z telewizyjnego show „X Factor”.Finalista w G2
2015-05-22

Uczeń klasy 3 c  Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach Adrian Wagstyl został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Finaliście i jego opiekunowi p. Grażynie Apostel serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolskie dyktando dla najmłodszych
2015-05-22

14 maja najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie dla klas I –III. Do rozwiązywania testu ortograficznego przystąpiło 27uczniów. Test składał się z tradycyjnego dyktanda, ale zawierał również ortograficzne krzyżówki i rebusy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy.

 

 

Najmłodsi w Europie na III miejscu
2015-05-22

W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach po raz pierwszy reprezentowali szkołę w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Śląsku, Polsce i Unii Europejskiej pt ,,Najmłodsi w Europie’’ pod honorowym patronatem pani Elżbiety Bieńkowskiej oraz Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka. 

I miejsce dla Gimnazjum nr 1 w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Morskiej
2015-05-21

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku na terenie obiektów sportowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”.

I miejsce dla Gimnazjum nr 1 w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Morskiej
2015-05-21

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku na terenie obiektów sportowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”.

Język angielski z native speaker’em
2015-05-21

18 maja 2014 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach mieli okazję uczestniczyć w nietypowych – jak na szkołę publiczną – zajęciach języka angielskiego, prowadzonych przez gościa z Wysp Brytyjskich - George’a Walder’a.

Młodzież projektuje miasto ekologiczne - Powiatowy Konkurs Logistyczny
2015-05-21

“Moje miasto jest eko” – pod takim hasłem upłynęła kolejna edycja Powiatowego Konkursu Logistycznego.

Dzień mleka w Gimnazjum nr 1
2015-05-21

Już po raz 3 w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 1 został zorganizowany Dzień Mleka. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie plakatu przedstawiającego maskotkę dnia mleka. Obowiązującym kolorem ubrania był w tym dniu kolor biały. Gimnazjaliści mieli za zadanie rozwiązanie wykreślanki dotyczącej produktów mlecznych w języku angielskim i niemieckim w ramach obchodów tygodnia języków obcych. Mleko i produkty mlecze są nieodzownym elementem każdej diety, wzbogacają w białko i są dobrze przyswajalnym źródłem wapnia. Uczniowie otrzymali mały „zastrzyk” białka i witamin w postaci danonków.

Muzyka łagodzi obyczaje
2015-05-21

Uczniowie Zespołu Szkół w Lędzinach dnia 8 maja uczestniczyli w nietypowej lekcji muzyki. Zajęcia poprowadzili muzycy z Agencji Muzycznej "Kontra", założonej przez finalistę programu X-Factor - Dariusza Wantuch. Miła atmosfera, dźwięki konga, bongosy, koziego bębna, cabasów, marakasów wypełniły salę gimnastyczną. Dzięki instrumentom perkusyjnym , przenieśliśmy się w świat egzotycznej Afryki. Muzyka przeniosła nas choć na chwilę w nieznany świat.

Uczniowie klasy 4A i 4D ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integtracyjnymi Nr 1  brali udział w spotkaniu autorskim z Panią Barbarą Kosmowską
2015-05-19

15 maja 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lędzinach odbyło się spotkanie ze znaną pisarką panią Barbarą Kosmowską. Uczniowie klas 4a i 4 d mieli okazję poznać osobiście autorkę książek, których fragmenty zamieszczone są w ich podręcznikach oraz poznać jak wygląda jej warsztat pisarski. Mogli także zakupić książkę i uzyskać autograf.

Z PZS w Lędzinach do Brukseli
2015-05-19

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach jest szkołą promującą postawy proekologiczne, dlatego już po raz czwarty zaprosił uczniów śląskich gimnazjów do udziału w Wojewódzkim Konkursie „Pozyskiwanie czystej energii,... no właśnie skąd?”.
W IV edycji konkursu zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mróz Olszewskiej w Tychach: Julia Hantulik i Paweł Kmiecik, którymi opiekował się pan Daniel Kopiński. Zwycięzcy na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka wyjechali na tygodniową wycieczkę do Brukseli.
A oto niezwykła relacja z pobytu, przesłana nam przez Julię:


Mali artyści - Seniorom naszego miasta
2015-05-19

„Mali Artyści Przedszkola Nr 1 Seniorom Naszego Miasta”

Chcemy się przedstawić wszystkim miłym gościom:
Witamy was dzisiaj z ogromną radością.
Żeby się pokazać z jak najlepszej strony -
Mamy dla was świetnie program ułożony.
„Słoneczne Promyki” – tak się nazywamy,
I właśnie o sobie teraz zaśpiewamy!


Solidarnie o wolności w SP 3
2015-05-19

Nasze aktywne działania dotyczące historii najnowszej zostały docenione. Prawdopodobnie jako jedyna szkoła z naszego powiatu zostaliśmy zaproszeni na konferencję do Gdańska. Solidarna Szkoła to program edukacyjny dla szkół organizowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności od 2013.

Gimnazjum nr 1  w Lędzinach w 10- tce najlepszych
2015-05-13

Szkolne Koło Wolontariatu z Gimnazjum nr 1 Lędzinach, laureaci etapu regionalnego konkursu „Barwy Wolontariatu” 2014, czyli Śląski Wolontariusz Roku znalazło się w grupie 10 nominowanych do nagrody Wolontariuszy Roku w Polsce.

Dzień Europy w SP 3
2015-05-12

W piątek w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach miała miejsce akcja związana z obchodami Dnia Europy. Jej głównym celem była popularyzacja krajów należących do Unii Europejskiej.  Uczniowie przygotowali plakaty o krajach członkowskich, zawieszono flagę UE.

Bezpieczne przedszkolaki
2015-05-12

29.04.2015r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Lędzinach odbył się konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym poruszania się po drogach, pod nazwą "Bezpieczny przedszkolak", w którym wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie.

Czyste powietrze wokół nas
2015-05-12

"Ten zielony Dinek, ten zielony Dinek ,Nie lubi palaczy, ucieka przed dymem" - tymi słowami przedszkolaki z grupy "Pływające Rybki" z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach przystąpiły do realizacji programu "Czyste powietrze wokół nas".

Wycieczka w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu
2015-05-12

Uczniowie klasy 4b i 4c Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach w dniu 29 kwietnia, byli na wycieczce w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem
2015-05-12

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Pałaszem.

Spotkanie z panią Gabrielą Kotas
2015-05-12

W piątek 24 kwietnia na zajęciach kółka teatralnego  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach,  odbyło się spotkanie z panią Gabrielą Kotas, autorką tomiku poezji "Pogodna dojrzałość". Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu było... ułożenie rymowanki o swoim imieniu.

Nagrody od firmy ,,Partner”
2015-05-12

Uczniowie ze Szkoły odstawowej z O.I. nr 1 w Lędzinach otrzymali nagrody od firmy ,,Partner”.

Witaminowe oblężenie
2015-05-11

Zespół Szkół w Lędzinach - Goławcu uzyskał certyfikat Agencji Rynku Rolnego i przystąpił do programu „Tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw. Zostaliśmy zatem wpisani do Rejestru jednostek organizacyjnych uprawnionych do otrzymywania od organizacji producentów i ich zrzeszeń bezpłatnie owoców - jabłek.

Turniej BRD
2015-05-07

Drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lędzinach w składzie: Michał Dolina, Dawid Kmiecik i Tomasz Mrozek startowała 6 maja 2015 w IX Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do zawodów drużynę przygotowała Celina Majcherczyk.

 „ENTLICZEK PENTLICZEK”  I miejsce dla SP 3
2015-05-07

W dniu 30 kwietnia br. w sali audiowizualnej mieszczącej się w budynku Placu Farskiego, odbył się konkurs recytatorski „Entliczek Pentliczek”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach. W konkursie wzięło udział ponad 94 uczestników.

VI  edycja Wojewódźkiego Konkursu Regionalnego z udziałem Gimnazjum nr 3
2015-05-07

„Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu!”, to słowa świętego Jana Pawła II, które są przesłaniem Wojewódzkiego Konkursu Edukacja regionalna w szkole organizowanego przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Lędzinach pod kierunkiem U. Karwath, B.Boruty i C.Majcherczyk zwyciężyli w  etapie rejonowym i pokonali rywali z  powiatów tarnogórskiego, bieruńsko-lędzińskiego oraz miast: Bytom, Chorzów, Katowice,  Piekary Śląskie, Świętochłowice i Tychy.

Dzień Ziemi w  Przedszkolu nr 1
2015-05-06

Przedszkolaki kochają przyrodę i tak jak potrafią włączają się do akcji ekologicznych. Aby wszystkim przypomnieć, że obowiązek dbania czystość planety spoczywa na nas wszystkich dzieci z  Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach zorganizowały korowód ekologiczny.  Jest to akcja, która na stałe wpisana jest do przedszkolnego kalendarza.

Inscenizacja bajki pt.
2015-05-06

W poniedziałek, 13 kwietnia grupa „Waleczne Koguciki” z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach przygotowała dla wszystkich przedszkolaków bajkę pt. „Śnieżka”.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i talenty aktorskie.

Uczniowie Zespołu Szkół w stolicy Dolnego Śląska
2015-05-05

W dniach 29-30 kwietnia uczniowie klas 1-3 Gimnazjum nr 3 spędzili aktywnie czas we Wrocławiu. Wycieczka szkolna, to doskonała forma integracji, nauki i zabawy, a połączenie tych trzech elementów jest aprobowane przez wszystkich uczestników.

Solidarna Szkoła w Lędzinach
2015-05-04

W ramach projektu „Solidarna Szkoła”  Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach włączyła się w akcję w programie "Drzewo Życzeń".  Kolorowe drzewa pojawiły się w różnych miejscach placówki. Uczniowie, pracownicy, rodzice  na przygotowanych drzewach wpisywali życzenia dla całego świata i Polski. W akcji brały udział  klasy VI b, VI d, VI a. Koordynatorami projektu:  Katarzyna Kałka oraz Regina Karwicka - Szkoda.

Trzymaj formę
2015-05-04

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę”. Realizowany on jest wśród uczniów klas V-VI. Nie zapomniano również o klasach młodszych dla których zorganizowano przedstawienie „Jedz warzywko czyli filmowa przygoda” wykonany przez kabaret „Krasnolodków”.

Wiosenny deszcz nagród
2015-05-04

17 kwietnia 2015r. odbył się apel, który pokazał nam, że jesteśmy szkołą wspierającą swoich wychowanków w rozwijaniu ich zainteresowań i uzdolnień.

Eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego pod hasłem
2015-05-04

W dniu 9 kwietnia 2015r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego pod hasłem "Miejsca sercu bliskie". Wzięli w nich udział przedstawiciele klas 1 - 3 w osobach: M. Górecka, B. Michalska, T. Natonik, W. Muła, D. Labe, M. Musioł, J. Bożek, E. Zięcina, S. Wojciech, B. Stoch i P. Gierczak.

Dzień Teatru
2015-05-04

Już od września 2014 r. działają w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach koła teatralne prowadzone przez panie: E. Kosteczko i B. Klimek. Podczas zajęć rozbudzane są  zainteresowania dramatem i teatrem wśród dzieci, które uczą się też analizować teksty literackie oraz przygotowują się do występów na scenie. Zwieńczeniem tych działań był Dzień Teatru zorganizowany w dniu 19 kwietnia 2015 roku, a pomysłodawczynią i inicjatorką tego przedsięwzięcia była pani dyrektor M. Szeligiewicz.

Gimnazjaliści z G1 z wizytą w Gazecie
2015-05-04

29 kwietnia 2015 grupa uczniów z klasy 1A i 1B w ramach zajęć z edukacji medialnej wybrała się do redakcji „Gazety Wyborczej” i radia „Złote przeboje” w Tychach.

dzisiaj: 18 lipca 2024
imieniny:
Szymona, Erwina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę