Akademia Misia Haribo co roku kieruje do dzieci i nauczycielek wychowania przedszkolnego program o charakterze edukacyjnym, którego celem jest inspirowanie dzieci do zdobywania wiedzy, rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, proponowanie nauki przez zabawę. Akademia Misia Haribo stymuluje dzieci do poznania świata, pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin. W tym roku Miś Haribo zaprosił dzieci w niecodzienną podróż po przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznawały tajemnice Układu Słonecznego
pt: „ODKRYJ KOSMOS ZA ZŁOTYM MISIEM HARIBO”.
Grupa „Waleczne Koguciki" z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach przystąpiła do udziału w tym programie. Przedszkolaki otrzymały edukacyjną grę w formie dwustronnego plakatu przedstawiającego Układ Słoneczny. Plakat zawiera elementy fluorescencji oraz obrazy 3D. Zadaniem konkursu było stworzenie pojazdu kosmicznego z Misiem Haribo na pokładzie. Każdy uczestnik programu wcielił się w rolę podróżnika i wyruszył w kosmos w poszukiwaniu przygód, wyzwań i dobrej zabawy. Mali podróżnicy odkrywali Układ Słoneczny - poznali 8 planet. Zabawa przeplatana była bajkami o każdej planecie, a dzieci miały możliwość malowania i eksperymentowania.
Program został zakończony, a podróż dobiegła końca. Dzieci zdobyły wiedzę na temat kosmosu i Układu Słonecznego. Przedszkolaki rysowały, kolorowały planety, tworzyły mała i dużą rakietę, konstruowały pojazdy lub rysowały kredą na boisku. Oglądały prezentację multimedialną pt „Człowiek w przestrzeni kosmicznej, „Wyprawy na inne planety”. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców /ojców/, którzy przyczynili się do skonstruowania pojazdu kosmicznego.