Newsletter

Za nami Dni Lędzin

2015-06-23

W sobotę 20 czerwca mieszkańcy naszej gminy i okolicznych miejscowości bawili się podczas Dni Lędzin, które w tym roku zorganizowano na stadionie miejskim. Zmienna i nieprzewidywalna pogoda nie przeszkodziła ani widzom, ani artystom, cały zaplanowany program został z powodzeniem zrealizowany. Tegoroczne obchody tradycyjnie rozpoczął występ orkiestry dętej KWK „Ziemowit”.

 

O godz. 14.30 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Dni Miasta. Pan Franciszek Moskwa z zespołu Lędzinianie odśpiewał hymn”Moje miasto Lędziny”,a potem Pani burmistrz Krystyna Wróbel przekazała mu symboliczny klucz do bram miasta. Zostały wypuszczone także gołębie jako symbol miłości, szczęścia i pokoju.

Następnie burmistrz wraz z radnymi Rady Miasta Lędziny i Powiatu , przedstawicielami Urzędu Miasta oraz zaproszonymi gośćmi udali się pod nowy plac zabaw, gdzie przecięciem biało-czerwonej wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia Dni Miasta.

Potem uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać występy artystyczne młodych artystów z lędzińskich placówek szkolnych. Na scenie zaprezentowali się przedszkolaki i uczniowie Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 3, Zespołu Szkół, Gimnazjum z Nr 1. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych: wioska indiańska, przelot balonem, dmuchańce, przejażdzki konne. Imprezie towarzyszyły również stoiska przygotowane przez miejscowe placówki szkolne.

W trakcie imprezy odbywała się loteria fantowa zorganizowana przez fundację „Nie śpimy pomagamy”, która zbiera środki dla Jacka Janiela chorego na mukowiscylozę. Główna nagroda smartfon ufundowana została przez Franciszka Majera, Marka Spyrę i Martę Adamską.

Jak co roku odbyła się gra miejska, w której zwyciężyła grupa „Alumfelgi” (Bogdan Kupczyk i Przemysław Kupczyk), II miejsce zajął zespół „CHT” (Mateusz Dudek, Rafał Nowak) a trzecie, zespół „Dumcon” (Marek Magosz, Tomasz Kostyra). W konkursie zostały wytypowane dwa wyróżnienia w kategorii Nagroda dla najstarszego uczestnika”, którą zdobył Pan Florian Malski i nagroda dla najmłodszego uczestnika dla Oskara Czarnoty.

Nie mniej ciekawie działo się na Placu Farskim gdzie od 10.00 trwał plener malarski członków Klubu Plastyka „Kontrast” i słowackiej grupy malarzy z zaprzyjaźnionego miasta Revuca. W ramach letnich koncertów pod chmurką w piątek 19 czerwca odbył się koncert zespołu „Konwój” - wielokrotnego uczestnika Muzyki Ludowej Country w Mrągowie zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponadto w sali audiowizualnej można było oglądać wystawę agatów z kolekcji posła Jana Rzymełki, której otwarcie miało miejsce 19 czerwca.

Wieczorem na płycie stadionu miejskiego fani muzyki disco polo również znaleźć coś dla siebie. Popularne hity grupy Long & Junior zgromadziły licznie rozbawioną publiczność. Po nim w bogatym programie artystycznym zaprezentowało się Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, przygotowując na przyjęcie gwiazdy wieczoru – zespołu Weekend. Działająca od 2000r. grupa zagrała swoje największe przeboje, przy których bawili się starsi i młodsi uczestnicy imprezy.

Urząd Miasta Lędziny oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje mieszkańcom za udział w imprezie, fundatorom nagród, służbom porządkowym, wystawcom oraz osobom, instytucjom, i przedsiębiorcom, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia Dni Lędzin. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc, ponieważ bez Państwa wsparcia i zrozumienia oraz współpracy nie bylibyśmy sami w stanie podjąć się realizacji tak dużego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Lędzin.

 

 

 

dsc01896.jpg
dsc02297.jpg
dsc02402.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę