Newsletter

Udany sezon skaciorzy

2014-01-17

21 grudnia wieczorem w sali budynku OSP, odbyło się spotkanie podsumowujące sezon Klubu Skatowego PZS Skat.

Zebranych powitał prezes Adam Kołodziejczyk (były indywidualny skatowy mistrz świata) i najpierw przypomniał największe sukcesy sportowe klubu w roku 2013 : Lidia Segeth (mieszkanka Chełmu Śl.) zdobyła tytuł mistrzyni Polski kobiet i startowała w mistrzostwach Europy rozegranych w Belgii., Jowita Kołodziejczyk (mieszkanka Katowic) zajęła III miejsce w końcowej klasyfikacji dorocznego cyklu ośmiu turniejów Grand Prix Polski w kategorii kobiet, natomiast w kategorii mężczyzn Adam Kołodziejczyk był 21, jego brat Krzysztof (jest też prezesem Okręgu PZSkat. w Tychach) zajął 23 lokatę, a Jacek Zieliński był 85 na ponad 800 sklasyfikowanych zawodników – wszyscy wymienieni zakwalifikowali się do indywidualnych mistrzostw Polski, które odbędą się w marcu br. Do mistrzostw tych awansował również Krzysztof Orocz dzięki wywalczeniu III miejsca w Grand Prix Okręgu Tyskiego. I drużyna SK OSP Lędziny wywalczyła IV miejsce w rozgrywkach I ligi skatowej, ale za to II zespół, w składzie : Krzysztof Segeth – kapitan drużyny, Lidia Segeth, Aleksandra Łańska-Gawlik (z Chełmu Śl.), Jan Klemensiewicz, Janusz Drzyzga i Alojzy Grzesica, zwyciężył w rozgrywkach tyskiej ligi okręgowej i awansował do III ligi skatowej. Ponadto w całorocznym cyklu cotygodniowych turniejów wewnątrzklubowych najlepszym zawodnikiem okazał się Czesław Piekorz przed Januszem Drzyzgą, Leszkiem Dąbrowskim (z Tychów), Henrykiem Krzymińskim, Krzysztofem Oroczem i Pawłem Czarnynogą. Prezes poinformował, że od listopada ub. roku w turniejach wewnątrzklubowych uczestniczy już małżeństwo Gabriela i Józef Habelokowie ze Smardzowic. Tradycyjnie uroczyste podsumowanie sezonu zakończono turniejem świątecznym, który wygrał Henryk Krzemiński wyprzedzając Adama Kołodziejczyka i Janusza Musioła.

dzisiaj: 3 lipca 2024