ul. Stadionowa 1, 43-140 Lędziny
tel.: (32) 326 64 67
barwy klubowe: czerwony i niebieski
Początki klubu datowane są na lata dwudzieste, kiedy trzej zapaleńcy: Karol Ficek, Wilhelm Hachuła i Alojzy Jarosz założyli drużynę piłki nożnej. Początkowo rozgrywali mecze między sobą na gminnym pastwisku, zwanym Kozińcem. W 1932 roku miejscowi bezrobotni wybudowali boisko sportowe wraz ze strzelnicą na tzw. Saharze w pobliżu szkoły podstawowej. W rok później powstał Piłkarski Klub Sportowy Piast Lędziny, którego pierwszym prezesem został Karol Ficek. Klub ten przez kilka pierwszych lat istnienia borykał się z trudnościami finansowymi i dlatego nie uczestniczył w oficjalnych rozgrywkach, organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Katowicach.
Dopiero w 1937 roku Lędziński Piast został zarejestrowany i zgłoszony do rozgrywek w śląskiej klasie C. Tę datę uznaje się powszechnie jako datę oficjalnego rozpoczęcia rozgrywek Piłkarskiego Klubu Piast Lędziny.
W lipcu 1945 roku została zmieniona nazwa klubu, zgodnie z duchem ówczesnych czasów, na Robotniczy Klub Sportowy Piast Lędziny, którego prezesem został Jan Więcek. Rok 1948 przyniósł kolejną zmianę nazwy Klubu na Górniczy Związkowy Klub Sportowy Piast Lędziny z prezesem Pawłem Sekułą. W 1953 roku mecenat nad klubem objęła kopalnia Ziemowit, ponownie zmieniając jego nazwę na Górnik Lędziny. W tym czasie klub odnosił bardzo wiele cennych zwycięstw, z których największe to awans do III ligi, pod wodzą trenera Maksymiliana Barańskiego. Po dziewięciu latach gry w III lidze ze zmiennym szczęściem, w 1972 roku drużyna Górnika spadła do klasy międzywojewódzkiej.
W wyniku kolejnych reorganizacji, 7 października 1997 roku klub przekształcił się w Miejski Klub Sportowy Lędziny. Było to istotne z punktu widzenia promocji miasta, a ponadto umożliwiło w sposób bezpośredni uzyskiwanie przez klub dotacji celowej na konkretne zadania sportowo-rekreacyjne z budżetu miasta. Pierwszym prezesem MKS Lędziny, klubu typowo piłkarskiego, został Jan Gruca - działacz związkowy, pracownik KWK Ziemowit.
W roku 1999 w zarządzie klubu nastąpiły kolejne zmiany - prezesem został Jerzy Miśka, a trenerem - wieloletni piłkarz Ruchu Chorzów - Albin Wira. Pod wodzą nowego trenera drużyna rozpoczęła marsz w górę tabeli i umocniła swoją pozycję w IV lidze. W następnym sezonie 2000/2001 drużyna poczyniła duże postępy, a wygrywając wiele meczy uzyskała ostatecznie trzecie miejsce.
W różnych okresach czasu w klubie działały rozmaite sekcje, ale obecnie jest on klubem jednosekcyjnym, o specjalności piłka nożna, zarejestrowanym w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Obecnie w klubie trenuje około 200 zawodników, w większości dzieci i młodzież. W rozgrywkach uczestniczy 5 drużyn MKS Lędziny: drużyna seniorów w V lidze, juniorów, trampkarzy starszych, trampkarzy młodszych oraz Liga Żaków. Drużyny dziecięce i młodzieżowe od kilku lat należą do ścisłej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. Klub jest typowo środowiskowy, a trenerami są w większości aktualni lub byli zawodnicy (Kazimierz Rozmysłowski, Jacek Mikolasz, Henryk Kostka). Przy klubie MKS Lędziny działa również Klub Seniora, którego członkowie w miarę posiadanego wolnego czasu i możliwości pomagają w organizacji zawodów i imprez sportowych.
Następnym po Jerzym Miśce prezesem Klubu został wybrany w roku 2002 Roman Piekorz- były zawodnik „Górnika Lędziny", bramkarz tej drużyny. W tym okresie nastąpiła również kolejna zmiana trenerów pierwszej drużyny klubowej, przy czym najdłużej z tą drużyną pracował Eugeniusz Pluszczyk. Nie osiągnął on jednak żadnych, znaczących rezultatów w rozgrywkach.
Kolejnym prezesem Klubu od 2007 roku na kilka miesięcy został wybrany Piotr Janasik- działacz Klubu Seniora przy MKS Lędziny, zagorzały kibic piłki nożnej.
To za jego prezesury Zarząd Klubu postawił na intensyfikację pracy z młodzieżą piłkarską.
Kolejne lata działalności Klubu przyniosły dalsze zmiany.
Zagadnieniem tym zajął się bezpośrednio Wiceprezes ds. organizacyjno-sportowych Edward Urbańczyk - wychowanek KS „Górnik Lędziny", piłkarz, długoletni działacz struktur wojewódzkich PZPN. To dzięki jego wysiłkom w Klubie rozpoczęto masowe szkolenie dzieci i młodzieży tworząc 6 piłkarskich drużyn młodzieżowych (2 grupy naborowe, grupa „żaków", trampkarze młodsi, trampkarze starsi, juniorzy).
Powyższe drużyny zdobyły szereg osiągnięć, z których najważniejsze to:
mistrzostwo halowe Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
mistrzostwo podokręgu Tychy w kat. żaków, trampkarzy młodszych (2 razy), juniorów;
mistrzostwo makroregionu w sezonie 2006/2007.
Na Walnym Zebraniu Członków, założycieli MKS Lędziny, które miało miejsce 07 lipca 2008r. wybrano nowy Zarząd Klubu: Prezes - Edward Urbańczyk, Wiceprezes - Tomasz Chwistek, Wiceprezes - Marek Bromboszcz. Członkami Zarządu zostali: Ryszard Piechuta i Robert Żmijewski.
Od 17.02.2011 r. Zarząd Klubu stanowią Prezes klubu: Robert Żmijewski, Wiceprezes Klubu d/s marketingu, promocji i organizacji: Marek Bromboszcz, Wiceprezes d/s finansowych: Tomasz Chwistek, Członkowie zarządu: Andrzej Kostyra, Ryszard Piechutta.
Skład Komisji rewizyjnej przedstawia się następująco: Piotr Buchta, Marcin Podleśny, Stefan Stachoń.
Do kadry szkoleniowej MKS Lędziny należą: Sebastian Idczak, Sławomir Roszak, Mariusz Gajewski, Mirosław Wowro, Jacek Mikolasz, Wiesław Szwarocki.
Na najbliższe lata działalności obecny Zarząd zakłada dalszą intensyfikację pracy z dziećmi i młodzieżą, która winna zaowocować wychowaniem własnych zawodników i awansem pierwszej drużyny do wyższej klasy rozgrywek.