Newsletter

Klub Skatowy OSP Lędziny

Klub Skatowy OSP Lędziny
ul. Kontnego 34, 43-140 Lędziny
tel.: (32) 326 74 73, 509 561 582
www.pzskat.pl
Kadra Polski podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii

 

Klub istnieje od maja 1991 roku i ma swoją siedzibę w remizie strażackiej w Lędzinach. W ramach klubu działają dwie drużyny. Pierwszy zespół gra w pierwszej lidze, a zespół rezerwowy w lidze okręgowej. Klub skatowy organizuje turnieje otwarte, z których najbardziej znany, to turniej im. Teofila Grabowskiego.

Adam Kołodziejczyk Mistrz Świata w skacie, Hiszpania 2008

 

Zawodnicy obu zespołów biorą też udział w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski. W 2005r. drużyna: Paweł Czarnynoga, Krzysztof Orocz, Jan Gruca oraz Krzysztof i Adam Kołodziejczykowie brali udział w indywiduwalnych rozgrywkach skatowych Mistrzostw Europy w Wiśle. Reprezentacja Polski wywalczyła wówczas brązowy medal w kategorii drużynowej.

 

W roku 2006 Krzysztof Kołodziejczyk brał udział w mistrzostwach świata na wyspach Bahama. Drużyna odnosi też sukcesy w imprezach międzynarodowych, do których zaliczyć można udany występ Adama i Krzysztofa Kołodziejczyków, którzy w 2007 roku zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy w Niemczech. W roku 2008r.ci sami zawodnicy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Hiszpani, a w kategorii indywidualnej Adam Kołodziejczyk zajął tytuł Mistrza Świata.


dzisiaj: 23 lutego 2024
imieniny:
Damiana, Romany
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę