Newsletter

Tenisiści z Chełmka górą

2012-09-18

We wrześniu w ośrodku „Zalew" odbyły się dwa otwarte turnieje tenisa ziemnego amatorów, zorganizowane przez Fundację Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach. 8 i 9 września o puchar starosty bieruńsko-lędzińskiego rywalizowali ze sobą seniorzy.

Pierwsze miejsce zdobył 37-letni Paweł Burlig z Chełmka, drugie Zbigniew Więcław - 44 -letni tyszanin, natomiast trzecie 22-letni tyszanin Tomasz Wieczorek. W zawodach wzięło udział 20 tenisistów amatorów. Prowadził je i sędziował instruktor Edward Rosa pracownik Fundacji Rozwoju Sportu... Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali starosta Bernard Bednorz, wicestarosta Henryk Barcik oraz Eugeniusz Pluszczyk z FRSKFiT.

15 września w kategorii juniorów wzięło udział sześciu zawodników. Zwyciężył 14-letni Patryk Horst z Chełmka, II miejsce zajął 18-letni lędzinianin Przemek Pczycki, natomiast trzecie wywalczył 15-letni bierunianin Paweł Kucz. Puchary zwycięzcom wręczył Eugeniusz Pluszczyk w towarzystwie Edwarda Rosy.

dzisiaj: 3 lipca 2024