Newsletter

Świeto Latawca

2012-10-01

29 września jak co roku na lotnisku przy ul.Oficerskiej w Lędzinach odbyły się XIV Powiatowe Zawody Latawców. W zawodach rywalizowało 30 zawodników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bieruńsko - lędzińskiego. Po raz pierwszy wzięła w nich również udział spora grupa nowych młodych adeptów modelarstwa, wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami.

W konkurencji lotów latawców płaskich w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Łukasz Szymura z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Imieliniu, drugie miejsce zajęła lędzinianka Sandra Szmist uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach, natomiast trzecie Florian Wilk z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieruniu. Kolejne miejsca zdobyli Alicja Duczmal ze Szkoły Podstawowej w Bieruniu oraz Michał Kubica uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Imielinie.

W rywalizacji gimnazjalistów I miejsce zajęła Zuzanna Piekorz z Gimnajzum w Bojszowach, drugie Daniel Jędrzejczak z Gimnajzum w Bojszowach, natomiast trzecie Dawid Tomala z Gimnajzum w Imielinie. W dalszych lokatach uplasowali się Angelika Markowska z Gimnajzum nr 2 w Bieruniu oraz Małgorzata Tam z Gimnajzum nr 2 w Lędzinach. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gimnazjum w Bojszowach.

Kierownikiem zawodów po raz kolejny był Janusz Musik. Nad całością zawodów czuwał prezes ZP LOK - Franciszek Musioł.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego, wręczali starosta Bernard Bednorz wraz z Franciszkiem Musiołem. Nagrody wręczono również zwycięzcom I Nocnych Zawodów Modeli  Latających zdalnie sterowanych Rc, które odbyły się w dniach 3 - 5 sierpnia na lotnisku modelarskim w Bojszowach.

dzisiaj: 3 lipca 2024