Newsletter

Sukcesy Helmuta Szewczyka

2011-11-15

Hołdunowianin Helmut Szewczyk, weteran kolarstwa szosowego odnosi spore sukcesy w swojej dziedzinie sportowej. Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w latach 60, jeździł wówczas w jednej z najlepszych drużyn seniorów KS Górnik, której liderem był sławny Zygmunt Hanusik.

W maju 2008r. w kategorii weteranów kolarstwa szosowego zdobył tytuł wicemistrza Śląska w indywidualnej jeździe na czas w grupie wiekowej 60-69 lat. Z kolei we wrześniu tego samego roku zajął indywidualnie piąte miejsce w górskich mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 65 - 70 lat w Ustrzykach Dolnych. W ubiegłym roku w Ogólnopolskim VII Beskidzkim Wyścigu Kolarskim do mety dojechał jako czwarty.

21 maja tego roku wywalczył w Służewie koło Torunia brązowy medal w 25-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw Polski, a następnego dnia srebrny medal w jeździe parami na czas razem z krakowianinem Józefem Magdą. 4 czerwca był drugi w wyścigu na dystansie 60 km o puchar wójta gminy Psary koło Będzina, osiem dni później wygrał 60-kilometrowy Ogólnopolski Wyścig o Nadwiślańską Wstęgę w Szczurowej koło Tarnowa. 18 czerwca wywalczył brązowy medal i szarfę w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 50 km podczas mistrzostw Polski rozegranych w Śremie Wielkopolskim. 15 lipca Szewczyk zwyciężył w ogólnopolskim kryterium ulicznym o puchar wójta Poczesnej koło Częstochowy, będącym jednocześnie otwartymi mistrzostwami Śląska w kryterium ulicznym. 20 sierpnia wygrał ogólnopolski wyścig szosowy o puchar wójta gminy Mstów koło Częstochowy, a 10 września otwarty wyścig o puchar prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W sumie więc Szewczyk w tym roku stanął na podium aż 11 razy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dzisiaj: 3 lipca 2024