Newsletter

Puchar w każdej kategorii

2013-01-15

12 stycznia w kościele pw. Jana Chrzciciela w Tychach wręczone zostały puchary zwycięzcom finału V Turnieju Szachowego o puchar Prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Katowickiej, w tym trzem wychowankom Józefa Kalety i Janusza Gondzika: Grzegorzowi Niesycie, Ireneuszowi Łyszczowi i Tomaszowi Kołakowskiemu.

Rozgrywki finałowe odbyły się w listopadzie 2012 r. w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Zorganizował je Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, a udział wzięło 34 uczestników. Były reprezentowane parafie z Michałkowic, Imielina, Tychów, Kobióra, Mikołowa, Katowic, Mikołowa Mokrego, Orzesza , Chełmu Śląskiego oraz wszystkich łaziskich parafii.

Nad sprawnością przebiegu rozgrywek czuwał sędzia pan Maciej Sowa ze Śląskiego Związku Szachowego.

W kategorii dzieci do lat 12 pierwsze miejsce zajął Paweł Komandera z Imielina, drugie - Adam Sendobry z Mikołowa, a trzecie Grzegorz Niesyto z Tychów. Wśród młodzieży do 18 lat, pierwsze miejsce wywalczył Michał Drela, drugie miejsce - Przemysław Świech (obaj z Mikołowa) a trzecie - Ireneusz Łyszcz z Tychów. Kategorię open wygrał Zbigniew Labus z Łazisk Górnych przed Henrykiem Buczinskim z Michałkowic i Tomaszem Kołakowskim z Lędzin.

dzisiaj: 3 lipca 2024