Newsletter

Powiatowe Świeto Latawca

2011-09-27

W sobotę 24 września na terenach zielonych w pobliżu zbiornika Ziemowit przy ul.Oficerskiej w Lędzinach odbyło się XII Powiatowe Święto Latawca, którego organizatorem był Zarząd Powiatowy LOK. W zawodach rywalizowało aż 48 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bieruńsko - lędzińskiego.

W konkurencji lotów latawców płaskich w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Piekorz z SP z Bojszów. Medale zdobyli również Hubert Karkoszka i Dawid Tomala z SP 3.. W rywalizacji gimnazjalistów I miejsce zdobył Michał Uzdrzychowski (G 2 Lędziny). Drugie miejsce zdobył Bartek Duczmal z Bojszów, trzecie - Daniel Kupień z Imielinia. Wśród laureatów znaleźli się również Łukasz Polko (G Miedźna) i Bartek Duczmal (G Bojszowy).

W konkurencji latawców przestrzennych (skrzynkowych) w kategorii podstawówek medale zdobyli: Weronika Komandera (SP 3 Lędziny) i Dawid Tomala (SP 3 Lędziny),Alicja Duczmal z Bojszów a spośród gimnazjalistów Michał Uzdrzychowski (G2 Lędziny), Bartek Duczmal i Daniel Jędrzejczak (obaj G Bojszowy).

Drużynowo w rywalizacji szkół podstawowych zwycieżyły SP 3 z Lędzin i Gimnajzum Bojszowy. Kierownikiem zawodów był po raz kolejny Janusz Musik.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego, wręczali starosta Bernard Bednorz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Marek Spyra, Stefan Stachoń i Franciszek Musioł.

dzisiaj: 3 lipca 2024