Newsletter

Koło Pszczelarzy

Koło Pszczelarzy „Bieruń" powstało około 70 lat temu. Obecnie w Kole jest 76 pszczelarzy z Lędzin, Chełmu Śląskiego, Imielinia, Bierunia, a także z Mysłowic i Oświęcimia.

 

Prezesem Koła jest Stanisław Czempas z Hołdunowa, zastępcą Edmund Bryjok z Górek, sekretarzem Teodor Musioł z Chełmu Śląskiego, a skarbnikiem Tadeusz Matyja z Bierunia

W budynku byłej szkoły w Górkach w każdy pierwszy czwartek miesiąca odbywają się spotkania, na których pszczelarze mogą dowiedzieć się nowości z życia związku i wymienić swoje doświadczenia związane z praca w pasiece.

 

Koło prowadzi kronikę, w której znajdują się wpisy i zdjęcia z ważnych wydarzeń Koła. Członkowie Koła biorą udział w wystawach i prezentacjach tematycznych w czasie festynów, dożynek zdradzając tajniki życia pracowitych owadów. Prowadzą lekcje pokazowe w przedszkolach i szkołach chcąc w ten sposób zainteresować dzieci i młodzież pszczelarstwem.

Pszczelarze uczestniczą w kursach pogłębiając swoją wiedzę. Kursy częściowo dotowane są ze środków Unii Europejskiej.

 

Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach organizuje szkolenia i spotkania połączone z prelekcjami w ośrodku „Trutowisko" na polanie Hamerla. Organizowane są również wycieczki  po ciekawych pasiekach w kraju i zagranicą.

dzisiaj: 23 lutego 2024
imieniny:
Damiana, Romany
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę