Newsletter

Amatorski turniej tenisa ziemnego

2012-10-02

W miniony weekend na kortach Ośrodka „Zalew" odbył się amatorski turniej tenisa ziemnego organizowany przez Fundację Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach.

Do zawodów zgłosiło się, aż 12 zawodniczek. Zwyciężyła tyszanka Bożena Wieczorek, pokonując w finale bieruniankę Annę Zambrzycką 2: 1 (6:3, 2:6 i 7:6). - Pięć lat temu wygrałam z Anią w finale i potem pięciokrotnie schodziłam z kortu przez nią pokonana, mimo że za każdym razem liczyłam w duchu na zwycięstwo - zwierza się uradowana pani Bożena. - Tym razem nie miałam już takiego przekonania, tym bardzie, iż grałam z kontuzjowanym nadgarstkiem lewej ręki i niespodziewanie dla samej siebie wygrałam. Sport uczy, że trzeba walczyć do końca i nie zrażać się niepowodzeniami - podkreśla.

 

W półfinale o IIII miejsce lędzinianka Kinga Czardybon zwyciężyła imieliniankę Grażynę Ochabowicz. Wymienionym zawodniczkom puchary i dyplomy w imieniu starosty Bernarda Bednorza wręczyli Eugeniusz Pluszczyk - kierownik FRSKFiT oraz Edward Rosa - sędzia turnieju.

dzisiaj: 1 lipca 2022
imieniny:
Haliny, Mariana
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę