Newsletter

Zajęcia artystyczne – decoupage

2015-11-25

Dnia 19 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Lędzinach - Goławcu mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach artystycznych zorganizowanych przez U. Karwath. Warsztaty decupagu przeprowadziła właścicielka sklepu Marko w Lędzinach www.sklep-marko.pl).

To technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnię) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami llakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Uczniowie pracowali pod czujnym okiem specjalistki, poznawali tajniki zdobienia sposobem dwuskładnikowym tworząc wspaniałe ozdoby świąteczne. W czasie zajęć mieliśmy możliwość wykonać także aniołki z masy plastycznej oraz zapoznać się z techniką zdobienia wykorzystującą pasty strukturalne.
Czas poświęcony na doskonalenie swoich umiejętności manualnych, to także sposób na wyciszenie, rozwijanie własnej kreatywności oraz docenienie pracy trudnej i żmudnej pracy rękodzielniczej. W każdej  pracy jest bowiem trochę serca jego wykonawcy. Mamy nadzieję, że wśród uczestników zajęć rozbudziliśmy chęci do poznawania nowych technik zdobnictwa.

 

4001.jpg
46502.jpg
94105.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę