Newsletter

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

2015-11-13

Dnia 5 listopada w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Atmosfera, jak co roku, była niezwykła. Ogromne wrażenie robił wóz bojowy HAMER, którym przyjechali żołnierze 18 batalionu powietrzno–desantowego z Bielska Białej oraz sprzęt wojskowy udostępniony przez organizację „STRZELEC”, do której należą uczniowie szkoły. Komenda Państwowej Straży Pożarnej  udostępniła swoje wspaniale wyposażone wozy strażackie, które wszyscy zainteresowani mogli pooglądać i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Komenda Powiatowa Policji  zaprezentowała swój sprzęt, którego główną atrakcją okazał się motor policyjny, na którym można było posiedzieć i zrobić sobie zdjęcia.

Cała uroczystość rozpoczęła się  o godzinie 16.00 mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, którą odprawił proboszcz parafii ks. Krzysztof Sontag oraz ks. Adam Jureczko. Po mszy uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście udali się na dziedziniec Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Przy dźwiękach Warszawianki uczniowie klas mundurowych rozpoczęli uroczystość, prezentując swoje umiejętności z musztry paradnej. Cała akademia odbywała się zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

O godzinie 17.00 Pani Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Ewa Matusik przywitała wszystkich gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością:
Czesław Ryszka - Senator RP
Marek Wójcik - Poseł na Sejm RP
Piotr Czarnynoga - Radny Województwa Śląskiego
Wacław Wójcik - Starszy Wizytator ds. Obronnych KO w Katowicach
Henryk Barcik - Wicestarosta Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego
Krystyna Wróbel - Burmistrz Miasta Lędziny
Henryk Paruzel - Radny Powiatowy
Władysław Trzciński - Burmistrz Miasta Lędziny I i IV kadencji– przyjaciel szkoły
Rafał Czarnuch - Komendant Straży Miejskiej w Lędzinach
nadkomisarz Grzegorz Kocjan - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu
ppłk. Leszek Klag - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach
Mjr Arkadiusz Bartnik - Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach
Bryg. Szczepan Komorowski - Naczelnik Wydziału Państwowej Straży Pożarnej w Tychach
St.asp. Sławomir Zięcina - Kier. Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego -Wydz. Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu
Mirosław Pajor - Kierownik Działu BHP KWK „Ziemowit”
Mariusz Drob - Naczelnik OSP Lędziny
Jacek Biernacki - Wicedyrektor Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Tychach
Delegacja uczniów Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Tychach
Mariola Saternus- Kierownik Zakładu Metalurgii Ekstrakcyjnej i Odlewnictwa Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej
Stanisław Brzeskot- Sekretarz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Rada Rodziców
Michał Kuc- Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców
Krystyna Poroś- Skarbnik Rady Rodziców
Patrycja Palka- Sekretarz Rady Rodziców
a także
Marcin Jałowy - TVP Katowice
Magdalena Kutynia - Dziennik Zachodni

W trakcie uroczystości uczniowie i zgromadzeni goście przy muzyce „Śpij Kolego”  uczcili chwilą ciszy pamięć poległych żołnierzy, strażaków i policjantów. Uczniowie klas pierwszych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach z ogromną dumą przystąpili do uroczystego ślubowania. Jak co roku uczniom klas mundurowych zostały wręczone chusty z herbem Powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Ponadto wyróżnieni uczniowie otrzymali tytuł kadeta za swoją pracę i zaangażowanie w roku szkolnym 2014/2015.
Podczas uroczystości uczniowie biorący udział w szkoleniu spadochronowym „STATIC - LINE” z dumą odebrali swoje certyfikaty ukończenia kursu, który w ostatnim czasie wzbudził największe emocje wśród uczniów szkoły. Cała uroczystość odbyła się w podniosłej atmosferze przy oświetleniu palących się pochodni, które stworzyły niepowtarzalny klimat.
W następnej kolejności uczniowie klas pierwszych zaprosili wszystkich gości do auli szkolnej, w której można było podziwiać prezentacje zawodów, w jakich kształci się młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.Klasy technikum: elektryczna, logistyczna, ekonomiczna, informatyczna, górnictwa podziemnego oraz klasa technik urządzeń energetyki odnawialnej, klasa wielozawodowa oraz klasy mundurowe Liceum Ogólnokształcącego: policyjna, wojskowa i ochrony przeciwpożarowej ugościły przybyłe rodziny i pozostałych Gości przygotowanym przez siebie poczęstunkiem i przedstawiły swoje umiejętności w przyszłym zawodzie.
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom uroczystego ślubowania, dziękujemy wszystkim znakomitym gościom za przybycie oraz służbom mundurowym za udostępnienie sprzętu specjalistycznego.

 

 

001.jpg
003.jpg
004.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę