Newsletter

Posadź swoje drzewko - my posadziliśmy!

2013-11-15

Na terenie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka zazieleniło się jesienią. W ramach akcji Budowa przyszkolnych ogrodów - „Posadź swoje drzewko”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną Silesia, gimnazjaliści zasadzili około stu roślin, zmieniając w ten sposób przyszkolną przestrzeń w zieloną krainę. Wśród posadzonych krzewów znalazły się świerki, jodły conica i tuje.

Dzięki tej akcji szkolny teren stanie się oazą spokoju i ciszy, ponieważ młode drzewka i krzewy posadzone wśród wysokich drzew odgradzają szkołę od ruchliwej, hałaśliwej ulicy Hołdunowskiej. Między budynkami zielony teren dawać będzie cień i wytchnienie w czasie przerw w okresie letnim, dla ptaków i owadów stanie się azylem. Udział w akcji jest jednym z etapów zazieleniania terenów przyszkolnych. Dyrekcja gimnazjum kładzie duży nacisk na to, by gimnazjum było przyjazne środowisku, a tym samym uczyło uczniów zrównoważonego rozwoju i ekologicznych postaw.

Fundacja Ekologiczna Silesia to organizacja non-profit działająca na terenie województwa śląskiego. Dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od 20 lat sadzi drzewa i krzewy w regionie.

Nasza szkoła dopiero rozpoczęła współpracę z Fundacją, ale mamy nadzieję, że będzie kontynuowana ku wspólnemu pożytkowi wszystkich mieszkańców Lędzin.

posadzdrzewko3.jpg
dzisiaj: 2 marca 2024
imieniny:
Heleny, Radosława
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę