„Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata” /Jan Paweł II/
16 września pełnoletnia młodzież oraz pracownicy PZS w Lędzinach po raz kolejny mogli podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią. Już o godzinie 9.00 w głównym holu szkoły ustawiła się długa kolejka zainteresowanych udziałem w akcji honorowego krwiodawstw. Niestety, nie każdy chętny mógł zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy potencjalny dawca. Przyczyn było wiele: katar, niedawno przebyta choroba lub niska masa ciała. Ostatecznie krew oddało 17 osób, co pozwoliło zgromadzić 8,5 litra cennego płynu.
Kolejna akcja prawdopodobnie odbędzie się wiosną, ale już dziś zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Krew można oddawać nie tylko w mobilnym ambulansie, ale również w centrach krwiodawstwa i w szpitalach.
Pamiętajmy, że niewielki gest z naszej strony może się przyczynić do uratowania życia komuś potrzebującemu. Akcję, jak co roku, zorganizowała szkolna pielęgniarka Pani Elżbieta Mikrut wraz z nauczycielkami: Panią Bożeną Krzemień i Panią Justyna Pilch oraz pedagogiem szkolnym - Panią Katarzyną Górą.