Newsletter

Bajkowa szkoła

2015-11-12

W dniach 3 i 4 listopada obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3  Dzień Postaci z Bajek. Członkowie koła bibliotecznego wcielili się w role  postaci   bajkowych a następnie odwiedzili uczniów klas I-III.

Zaprezentowane wierszyki i rymowanki pozwoliły dzieciom przypomnieć sobie m.in. Kopciuszka, Calineczkę. Pinokia a także innych bohaterów. Następnie zachęcono do lektury baśni  Ch. Parrault, braci Grimm I H. Ch. Andersena. Natomiast uczniowie z klasy VI A wcielili się w role bohaterów jednego z wierszy J. Brzechwy „Kaczka- Dziwaczka” i śpiewająco przy dźwiękach gitary opowiedzieli zabawną historię o kaczce młodszym koleżankom i kolegom z klas II. Przedstawienie zostało urozmaicone zagadkami oraz  humorystycznymi scenkami  z udziałem widzów, którzy musieli wykazać się znajomością popularnych bajek i baśni. Uczestnicy spotkania doskonale się bawili  i niechętnie wracali na zajęcia .
Na zakończenie Dnia Postaci z Bajek najmłodsi uczniowie wykonali rysunki przedstawiające bohaterów ulubionych utworów. Impreza przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: E. Kosteczko i A. Kruszyńską wdrożyła najmłodszych uczniów do czytelnictwa, spopularyzowała utwory z klasyki literatury dziecięcej oraz wskazała na możliwość spędzenia wolnego czasy z książką a nie przed ekranem telewizora czy komputera.

83801.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę