Newsletter

Bądź dumny jesteś Polakiem

2015-11-18

Pod takim hasłem 10 listopada odbyła się wzruszająca akademia z okazji Święta Niepodległości. Miała ona charakter koncertu wyrażającego miłość i szacunek dla ojczyzny oraz dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Na koncert złożyły się piosenki o tematyce patriotycznej współczesnych twórców, takie jak:  „Nie pytaj o Polskę”, „Dobre wychowanie”, „Kocham wolność”, „Kamienie na szaniec”, „Miasto 44”  w profesjonalnym wykonaniu Oli Stoleckiej, Łukasza Piekorza, Marka Kapeli i Jerzego Franka. Występom artystów towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca najważniejsze wydarzenia z historii Polski, będąca jednocześnie ilustracją poszczególnych piosenek.

 

W czasie akademii zostały zaprezentowane odpowiedzi uczniów naszej szkoły na następujące pytania: Za co kochasz Polskę? Czym dla ciebie jest ojczyzna? Czym dla ciebie jest patriotyzm? Na podstawie  przytoczonych wypowiedzi można napisać następującą definicję patriotyzmu. Patriotyzm to poznawanie historii własnego kraju, pielęgnowanie tradycji, dbanie o język ojczysty, szacunek do symboli narodowych, bycie dobrym uczniem.

 

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor, która podkreśliła, że jesteśmy wspaniałym, niezłomnym narodem, wywalczyliśmy suwerenność, żyjemy w pięknym kraju. Nasze dzieje to jedne z najpiękniejszych kart w historii świata! Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

77902.jpg
18303.jpg
78004.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę