Newsletter

Akcja krwiodawstwa w PZS w Lędzinach

2013-11-06

„Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata” /Jan Paweł II/.

 

29 października pełnoletnia młodzież oraz pracownicy PZS w Lędzinach po raz kolejny mogli podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią. Już o godzinie 9.00
w głównym holu szkoły ustawiła się długa kolejka zainteresowanych udziałem w akcji honorowego krwiodawstwa. Niestety,  nie każdy chętny może zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy zainteresowany oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: katar, niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała. Ostatecznie krew oddało 21 osób, co dało około 10 litrów.

Kolejną akcja planowana jest wiosną, ale już dziś zachęcamy do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko w mobilnym ambulansie, ale również w centrach krwiodawstwa i w szpitalach.

Pamiętajmy, że dzięki naszej pomocy zostaje uratowane kogoś życie.

Tekst: Katarzyna Góra

dsc_0022.jpg
dsc_0030.jpg
468dsc_0029.jpg
dzisiaj: 3 marca 2024
imieniny:
Kunegundy, Maryny
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę