Newsletter

Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski

2013-11-07

W Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach 6 listopada br. w klasie szóstej a i b odbyła się pierwsza lekcja z cyklu „Lekcje historii najnowszej”, które prowadziła edukator, pani Joanna Kulesza – Kubiciel, w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. 13 listopada lekcja taka będzie przeprowadzona w klasie szóstej c.

 

Na lekcji uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia historii Polski z lat 1939 – 1989, uświadamiając sobie, jakie znaczenie dla Polaków miała flaga w tych ważnych momentach. Uczniowie nauczyli się także, jak należy odczytywać sposób używania flagi w różnych sytuacjach oraz dowiedzieli się, jak powinno zachowywać się w stosunku do różnych symbol narodowych.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez uczniów prac w formie plakatu, collage’u, itp., które miały odzwierciedlić, czym jest dla nich flaga narodowa.

Dzięki bogatemu materiałowi źródłowemu i zastosowaniu różnorodnych metod dydaktycznych lekcja zachęciła uczniów do samodzielnych poszukiwań informacji o wydarzeniach historycznych.

2812.jpg
dzisiaj: 2 marca 2024
imieniny:
Heleny, Radosława
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę