Newsletter

Archiwum: 2015 czerwiec

X Integracyjny Biwak Żeglarski
2015-06-26

Na terenie Yacht Clubu OPTY w Chełmie Śląskim w dniach 23 - 25 czerwca 2015 wolontariusze Gimnazjum nr 1 uczestniczyli w biwaku żeglarskim dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Festyn szkolny
2015-06-25

Celem festynu była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczyku. Była to także okazja do wspólnej dobrej zabawy. Pogoda dopisała, zapewniając iście wakacyjny nastrój. Na placu szkolnym każda klasa wystawiła stoisko ze zdrowym i pysznym jedzeniem. Przygotowaniem klasowych stołów zajęli się rodzice, dbając o wrażenia estetyczne i doznania kulinarne uczestników imprezy. Sałatki owocowe, zbożowe ciasteczka, truskawki w czekoladzie, owocowe szaszłyki z grilla, domowe wypieki, lemoniada... to tylko niektóre ze smakołyków serwowanych przez gospodarzy stoisk.

 

Festyn szkolny
2015-06-25

W sobotę 6 czerwca bawiliśmy się w naszej szkole na festynie rodzinnym. Impreza odbyła się pod hasłem: "Czas na zdrowie!".

Wspólne wyjazdy
2015-06-23

Tradycją naszej szkoły staje się wyjazdowe pożegnanie klas trzecich gimnazjum oraz szóstych szkoły podstawowej.

 

Mundurowi z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach na podium I Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego.
2015-06-22

Mundurowi z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach na podium I Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. 20 czerwca 2015 roku w Zespole szkół Ogólnokształcących  nr 7 w Sosnowcu odbył się I Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W zawodach starowało 11 drużyn.


Śląski As z PZS Lędziny!
2015-06-22

Gala “Śląskich Asów” to uroczystość dla najlepiej zapowiadających się kandydatów na studia na Uniwersytecie Śląskim. W tym zacnym gronie znalazł się również uczeń  Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Aleksy Przybylski, który jest finalistą VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.


Lekcje w terenie
2015-06-22

Uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w nietypowych lekcjach w Ojcowskim Parku Narodowym. Nauka historii poprzez świadome obcowanie z zabytkami i namacalne doświadczenie śladów przeszłości bardzo pobudzająco wpłynęła na wszystkich uczestników wycieczki. Poznanie nowych legend związanych ze zwiedzanymi jaskiniami i zamkami nie tylko wzbogaciło wiedzę dzieci, ale pozwoliło połączyć informacje z kilku szkolnych przedmiotów.

 

Pozdrowienia z zielonej szkoły
2015-06-22

Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół w Lędzinach - Goławcu przebywają właśnie na Zielonej Szkole w Niechorzu. Plażujemy, spacerujemy, poznajemy tajniki krajobrazu nadmorskiego oraz zajadamy się pysznymi goframi i lodami.

Gimnazjum nr 3 w Goławcu najlepszą szkołą w edukacji regionalnej w województwie śląskim
2015-06-22

Finał VI edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole Proszę was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…- Jan Paweł II, odbył się 11 czerwca 2015 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w  Koszęcinie.

 

Szóstoklasiści w G2
2015-06-22

10 maja odbył się w Gimnazjum z O.I nr 2  tzw.  „dzień otwarty” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Licznie przybyli  szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami spędzili w naszej szkole 3 godziny.                                    

SP 3 w akcji Cała Polska biega
2015-06-18

Już po raz kolejny uczniowie  z naszej szkoły wzięli udział  w Ogólnopolskiej Akcji „Cala Polska Biega” . Po wyznaczonej trasie w terenie pobiegli nasi uczniowie. Chętnych uczestników było bardzo dużo.  Ogółem pobiegło ich 68,  chłopcy i dziewczęta .

Synapsik MEN - jesteśmy laureatami
2015-06-18

Piętnaścioro uczniów z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wzięło udział w ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Synapsik MEN” organizowanym przez wydawnictwo Synapsa.

Światowy lider branży  logistycznej od podszewki!
2015-06-17

16 czerwca 2015 roku uczniowie technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach mieli wyjątkową możliwość obserwowania funkcjonowania jednego z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie – firmy DACHSER (czyt. dakser).

Żyjmy na sportowo
2015-06-17

W dniu 11 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się kolejna ósma już przedszkolna Olimpiada Sportowa. Ideą przewodnią tego dnia było hasło: „Żyjmy zdrowo na sportowo”. Celem wspólnych zabaw było kształtowanie postaw prozdrowotnych, wprowadzenie zasad zdrowej rywalizacji, dostarczanie dzieciom przyjemnych wrażeń z tytułu zabaw na świeżym powietrzu oraz integracja całej społeczności przedszkolnej.

 

Kopciuszek na wesoło
2015-06-12

2 czerwca 2015 roku w kinie „Piast” w Lędzinach odbyło się przedstawienie  „Kopciuszek” w wykonaniu wolontariuszy z  centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach, uczniów  i nauczycieli Gimnazjum nr 1, podopiecznych Ośrodka  Bł. Karolina oraz dzieci z  Przedszkola nr 1 w Lędzinach. Przedstawienie zrealizowano w ramach  projektu „Ten sam świat”, zgłoszonego w konkursie dla pracowników ING Banku Śląskiego „Dobry Pomysł”, w którym zwycięskie pomysły otrzymują dotację na realizację z Fundacji ING Dzieciom.


 Naukowe i praktyczne rozważania
2015-06-12

W dniu 9 czerwca 2015 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Bieruniu odbyła się Ogólnopolska II Ekologiczna Konferencja Naukowa pt.: „Odnawialne Źródła Energii – Innowacyjna Teraźniejszość. Praktyczne wykorzystanie OZE”.

Czasem słońce, czasem deszcz
2015-06-11

Takimi słowami można rozpocząć relację z festynu „Postaw na rodzinę”, który odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach w dniu 30.05.2015r. Wszystkich przybyłych powitała burmistrz miasta - p. Krystyna Wróbel oraz dyrektor gimnazjum –  p. Anna Pikuła.

Program
2015-06-08

Od września 2014 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałem Przedszkolnym w  Zespole Szkół w Lędzinach realizują Innowacyjny program nauczania edukacji wczesnoszkolnej dla I etapu edukacyjnego „Trampolina do sukcesu” – stworzony przez Centrum Językowe Lander’s z Tychów.

Kontynuacja projektu „Przesłanie przeszłości dla teraźniejszości”.
2015-06-08

W dniach od 30 maja do 3 czerwca w Zespole Szkół w Lędzinach - Goławcu gościła grupa dzieci z Revucy. Uczniowie realizowali zadania projektu Comeniusa „Przesłanie przeszłości dla teraźniejszości”. Celem czwartego spotkania było pogłębianie wiedzy z zakresu śląskiej kuchni regionalnej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, gotowali: żurek śląski, bigos oraz piekli chleb. Młodzież wykorzystywała technologie multimedialne do dokumentowana swoich zajęć oraz produkcji efektów końcowych w postaci książki kulinarnej.

 

Nowoczesne warunki pracy dla abolwentów PZS w Lędzinach
2015-06-03

W dniu 27.05.2015 r. – na zaproszenie dyrektora Zakładu Wytwarzania Tauron Ciepło w Katowicach – pana Ryszarda Ruzika, uczniowie klas drugich i trzecich kształcących się w zawodach technik elektryk i technik mechanik z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zwiedzili Tauron Ciepło Zakład Wytwarzania Katowice. Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach jest jedną z pięciu szkół w województwie zaproszonych do współpracy w zakresie odbywania praktyk i kształcenia przyszłych kadr Taurona. Pozostałe szkoły znajdują się w Katowicach i Bielsku – Białej.

 

Bajkowo w Przedszkolu nr 2
2015-06-01

W Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Lędzinach, odbył się 29.05.2015 r. „Dzień Postaci Bajkowych.”  W tym dniu dzieci mogły przybrać postać swojego bohatera bajkowego, przynieść   z domu książkę z ulubioną bajką, oraz przenieść się dzięki zaklęciom do zaczarowanej krainy baśni.

2015-06-01

W niedzielę 17 maja zakończył się II Puchar Śląska 2015 (majowa edycja),  który odbył się na Uroczysku Karpiowym. Od środy 41 drużyn złowiło 545 karpi o łącznej wadze 3969,20kg, co jest w chwili obecnej REKORDEM POLSKI  w  ilości złowionych ryb podczas 4 dób zmagań karpiarzy nad wodą. Atmosfera  podczas zawodów była rewelacyjna, pogoda dopisała, a przede wszystkim  łowione ryby.

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę