Newsletter

Archiwum: 2015 styczeń

Wspólne pląsy
2015-01-30

W dniu 29.01.2014r. w Zespole Szkół w Lędzinach – Goławcu odbył się bal karnawałowy. W balu wzięli udział uczniowie klas 0 –3 szkoły podstawowej.

Noworoczny koncert talentów w SP 3
2015-01-29

26 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej  nr 3 w Lędzinach, w ramach organizowanych cyklicznych spotkań i prelekcji dla rodziców, odbył się pierwszy w historii szkoły Koncert Noworoczny, będący równocześnie pokazem talentów muzycznych dzieci .

 

Promocja Noworocznego Koncertu Talentów w Szkole Podstawowej Nr 3
2015-01-28

27 stycznia 2015r. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Pani Małgorzata Szeligiewicz wraz z uczennicą klasy I Blanką Michalską odwiedziły Panią Burmistrz Krystynę Wróbel. Podczas wizyty Pani Dyrektor opowiedziała o nowym wydarzeniu artystycznym. Miało ono miejsce w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lędzinach i na stałe wpisze się w cykl imprez tejże placówki.

Sukces Koniczynek w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
2015-01-26

Zespół wokalny „Koniczynki” z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach zdobył II miejsce w kategorii-zespoły wokalne w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej „Piast” w Lędzinach.

Gramy dla WOŚP
2015-01-23

Grudzień to dla nas nie tylko czas świąteczno- sylwestrowy, lecz także przygotowania do kolejnego Finału WOŚP. Już od grudnia  Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowywała się do kolejnego Finału WOŚP, który miał się odbyć 11 stycznia 2015 r. Wolontariuszki, którymi były uczennice klasy VI D: Kamila Muła i Wiktoria Warzecha, pod opieką pani E. Kosteczko starały się, aby do puszek wrzucano hojne datki. Grosz do grosza i zebrano niebagatelną sumę 350zł i 30 gr. Po doliczeniu 2440 zł-sumy za paczki, jakie zostały przygotowane na loterię, kwota, jaką zebrała nasza szkoła wyniosła 2790 zł30 gr. Zebraliśmy więc w sumie najwięcej z lędzińskich szkół i był to nasz kolejny rekord. Dziękujemy więc wszystkim darczyńcom za okazane nam serce i zrozumienie.

 

Kameraliści dzieciom - koncert kolęd i pastorałek
2015-01-15

Dnia 8 stycznia 2015r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach odbył się wyjątkowy koncert  z udziałem przedszkolnego Zespołu wokalnego "KONICZYNKI", którego instruktorem jest Anna Musioł, Zespołu tanecznego "TUPIĄCE NÓŻKI", prowadzonego przez Beatę Rother oraz Zespołu dziecięco - młodzieżowego "RADOŚĆ" działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lędzinach, instruktorem artystycznym jest Anna Musioł. Specjalnym gościem koncertu był Zespół Kameralistów Miasta Lędziny "Pro Arte Et Musica", którego kierownikiem artystycznym jest  Maria Zuber.

  

Aleksy Przybylski z Lędzin w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
2015-01-15

Aż 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

 

 

Młodzież PZS w Lędzinach na rajdzie
2015-01-14

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności, dzięki udziałom w wielu prestiżowych akcjach zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Tym razem wraz z  Ratownikami Państwowej Straży mieli okazję wziąć udział w zabezpieczeniu rajdu samochodowego „Barbórka Tyska 2014”, którego organizatorem jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Rajd, w którym wzięło udział 79 załóg odbył się na torze prób fabryki Fiat Auto Poland w Tychach. Samochody miały tak zwany podwójny start, ruszały naprzemiennie z toru A i B, w związku z czym odbyły się 4 przejazdy. Długość trasy wyniosła 8,8 km.

 

Jasełka w PZS w Lędzinach
2015-01-14

7 stycznia 2015 w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach można było odczuć jeszcze magię minionych świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą uroczystego spotkania, społeczności szkolnej z Dyrektorem - Panią Ewą Matusik oraz z zaproszonymi gośćmi:

 

Akademia Zdrowego Uśmiechu w P2
2015-01-08

W ramach  kolejnej edycji akcji profilaktycznej dla przedszkolaków Akademii Zdrowego Uśmiechu w MP z OI nr 2 w Lędzinach przeprowadzono prelekcję połączone z badaniem stanu uzębienia dzieci. Rodzice otrzymali diagramy z informacją, które zęby należy skontrolować u stomatologa. Dzieciom, których rodzice wyrazili chęć wykonano zabiegi fluoryzacji zębów. Podczas spotkania wykwalifikowane asystentki z Centrum Stomatologii Dziecięcej z Katowic przeprowadziły multimedialną prezentację opartą na atrakcyjnych animacjach. Asystentki z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borczyk, wspólnie dziećmi, w formie zabawy prezentowały metody leczenia ząbków i zakładania "plomb" u Smoka Dinusia.

 

Śląski Wolontariusz Roku 2015
2015-01-08

18 grudnia w Katowicach w auli Wydziału Teologii Uniwersytetu Śląskiego odbyła się  Śląska Gala Wolontariatu. W trakcie Gali wyłoniono w ramach konkursu „Barwy Wolontariatu” Wolontariuszy Roku 2015.Do konkursu zostały zgłoszone przez regionalne centra wolontariatu 42 kandydatury z całego województwa. Tytułem Śląskiego Wolontariusza Roku 2015 ( w kategorii grupowej) zostali wyróżnieni wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Gimnazjum nr1 w Lędzinach.

 

dzisiaj: 29 listopada 2023
imieniny:
Błażeja, Saturnina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę