Newsletter

Archiwum: 2014 maj

Wyróżnienie dla Laury Manzel z SP 3 w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej
2014-05-30

Jak to dawniej bywało……można było usłyszeć 26 maja w Imielinie podczas II Powiatowego Konkursu Gwary Śląskiej dla szkół podstawowych. Organizatorami imprezy były: Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego oraz Biblioteka Publiczna. Swój udział w konkursie zgłosiły szkoły z Bierunia Starego i Nowego, Bojszów, Chełmu Śląskiego, Lędzin oraz  Imielina. Szkołę Podstawową nr 3 w Lędzinach reprezentowały: Laura Manzel VA, Zofia Komandera VC, Daria Matysek VC,   Kinga Kołodziej VIA, Oliwia Kściuczyk VIA, Weronika Żurek VIB.

 

Warsztaty regionalne
2014-05-30

22 maja 2014r. nasza grupa czyli Wiktoria Warzecha, Kamila Muła, Patryk Czudaj, Sandra Szmist, Szymon Cylwik i Kamila Borkowska z klasy 5 d Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką pani Katarzyny Kałki wyruszyła do Gimnazjum nr1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach. Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty regionalne.

Zwycięstwo w
2014-05-22

W rozgrywkach strzeleckich „ O Srebrne Muszkiety 2014”, na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, które odbyły się 13 maja w Bieruniu, wzięły udział drużyny z Lędzin, Bierunia, Tarnowskich Gór oraz Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach reprezentowały uczenice II klasy mundurowej LO: Oliwia Widlak, Julia Bajek oraz Martyna Żurek, które w kategorii dziewcząt okazały się bezkonkurencyjne.

Wolontariat studencki w PZS Lędziny
2014-05-22

19 maja w ramach programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Młodzież technikum ekonomicznego z wizytą w oddziale okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Katowicach
2014-05-20

4 maja 2014 r. uczennice klas I i II kształcące się w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunami: Panią Beatą Skrzypczyk i Panią Bożeną Maruszak w ramach Dni Otwartych miały okazję zwiedzić i zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem oddziału okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Katowicach.

 

 

 

 

          

Wiosenny konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 1 w Lędzinach
2014-05-20

29 kwietnia w grupie "Kotki" z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1  w Lędzinach odbył się konkurs recytatorski, który przebiegał pod hasłem "Wiosenne wierszyki".

 

Rodzinny piknik i Dzień Otwarty w PZS w Lędzinach
2014-05-20

17 maja  w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających szkołę rodzin. Jedną z nich był wóz strażacki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Był on jedną z atrakcji, którą młodzież  i rodzice odwiedzający szkołę mieli okazję dokładnie obejrzeć i podziwiać profesjonalny sprzęt, który służy społeczeństwu w trudnych chwilach.

Konkurs geograficzny
2014-05-20

27 marca 2014 r. w Powiatowym Zespole Szkół odbył się Ogólnopolski   Konkurs Geograficzny: "Geo-Planeta" Plus.

 

Konkurs geograficzny w PZS
2014-05-20

27 marca 2014 r. w Powiatowym Zespole Szkół odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny: "Geo-Planeta" Celem konkursu była popularyzacja wiedzy geograficznej wśród młodzieży. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 17 osób. Zagadnienia konkursowe obejmowały  swoim zakresem zarówno geografię fizyczną, jak  i ekonomiczną Polski. 

 

Finał Śląskiej Ligi Orlików
2014-05-19

W dniu 17.05.2014 roku na Orlikach Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego odbył się Finał V Edycji Śląskiej Ligii Orlików w piłce nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Mini rozgrywki przedszkolne
2014-05-16

12 maja 2014 r.  pięcioosobowe drużyny reprezentujące starsze grupy przedszkolne spotkały się ,aby wziąć udział w przedszkolnych rozgrywkach piłki nożnej i dwóch ogni. Turniej rozpoczęła z-ca dyrektora przedszkola Elżbieta Szczygieł ciepłym powitaniem i zachęceniem do wesołej zabawy. Drużyny wspólnym przemarszem zainaugurowały rozgrywki.

 

„Śląskie Śpiewanie” 2014
2014-05-13

Dnia 8 maja 2014 dzieci z zespołu wokalnego „Słoneczne promyki” z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach wzięły udział w eliminacjach rejonowych XXI edycji Regionalnego Przeglądu Piosenki im. Prof. A. Dygacza „Śląskie śpiewanie”, które miały miejsce w Sali widowiskowo – kinowej „Piast” w Lędzinach.

Akademia z okazji 3 maja w SP nr 3
2014-05-12

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali akademię z okazji 3 maja. Przedstawienie odbyło się 9 maja, a wśród występujących znaleźli się uczniowie klas V A, VI A, VI B oraz VI C. Przedstawiono krótki rys historyczny, który przypomniał wydarzenia towarzyszące uchwaleniu konstytucji 3 maja 1791 roku. Na scenie pojawili się m.in. caryca Katarzyna, król Prus i ambasador Austrii, którzy knuli przeciwko Polsce i doprowadzili do jej kolejnych rozbiorów.

Pobyt uczniów PZS Lędziny w Bułgarii w ramach projektu Comenius
2014-05-07

W dniach 22-28 kwietnia 2014 roku odbył się wyjazd młodzieży i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach w ramach programu Comenius "A Future We Dream". Tym razem uczestnicy odwiedzili Bułgarię, a gospodarzem była szkoła „D-r Peter Beron” znajdująca się w urokliwej pięciotysięcznej miejscowości Topolovgrad.

Warsztaty edukacyjne prowadzone przez pracownika IPN-u w PZS Lędziny
2014-05-07

23 kwietnia 2014 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach, w ramach przygotowania do szkolnej „Lekcji Wolności” związanej z 25 rocznicą obrad „Okrągłego Stołu”  a także  upadku komunizmu w Polsce i w Europie  - odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracownika katowickiego oddziału IPN-u - pana dr. Andrzeja Sznajdera.

 

Spotkania z Panem Janem Mazurkiewiczem w PZS Lędziny
2014-05-07

30 kwietnia 2014 roku, w ramach happeningu europejskiego, odbyło się w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach spotkanie z red. Janem Mazurkiewiczem. Temat spotkania brzmiał: „Cel – Europa”.

Zajęcia w bibliotece SP3
2014-05-07

Uczniowie uczęszczający na zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem panią Elżbieta Ostrowską, porywająco czytali wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy, takie jak: „Wilk”, „Tygrys”, „Żyrafa”, „Dzik”, „Skakanka”, „ Leń”, dla przedszkolaków z MP-2, w bibliotece szkolnej.

Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej nr 3
2014-05-07

W ubiegłym tygodniu we wtorek w  Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach po raz kolejny odbyła się lekcja historii na żywo. Uczestnikami jej byli uczniowie klasy VI A i  VI B. Temat – „A więc wojna – polski wrzesień 1939 rok”. Lekcja została zorganizowana przy współpracy z IPN.  Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia w wojnie obronnej Polski w 1939 r. Żywa lekcja historii okazała się ciekawą formą poznania najnowszych wydarzeń związanych z historią Polski. Lekcja zachęciła uczniów do samodzielnych poszukiwań. Organizator lekcji - Katarzyna Kałka.

Dzień Ziemi i bal ekologiczny w Przedszkolu nr 1
2014-05-05

Przedszkolacy kochają przyrodę i  tak jak potrafią włączają się do akcji ekologicznych. Aby wszystkim przypomnieć, że obowiązek dbania czystość planety spoczywa na nas wszystkich, KOTKI, MUCHOMORKI, SŁONECZKA I BIEDRONKI z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach zorganizowały KOROWÓD EKOLOGICZNY

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 zwiedzają bibliotekę Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach
2014-05-05

24 kwietnia dzieci z grupy "Kotki" i "Muchomorki" miały okazję zwiedzić Bibliotekę znajdującą się w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach.

dzisiaj: 29 listopada 2023
imieniny:
Błażeja, Saturnina
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę