Newsletter

Archiwum: 2014 kwiecień

DZIEŃ PAPIESKI W PRZEDSZKOLU nr 1 w Lędzinach
2014-04-30

Dnia 24 IV 2014 w grupach dzieci 5, 6 – letnich odbył się Dzień Papieski. W związku ze zbliżającą się kanonizacją naszego wielkiego Rodaka – Papieża Jana Pawła II dzieci z grupy „Smerfy” chciały przybliżyć swoim rówieśnikom Jego sylwetkę.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach
2014-04-30

25 kwietnia 2014 roku w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach odbyła się uroczysta akademia, podczas której pożegnano absolwentów Liceum Ogólnokształcącego klas mundurowych  - policyjnej, wojskowej oraz ochrony przeciwpożarowej  a także absolwentów Technikum im. Anielina Fabery kształcących się w zawodach: - technik informatyk, technik elektryk, technik ekonomista i technik logistyk.

Uroczyste obchody 10 lat Polski w Unii Europejskiej w PZS w Lędzinach
2014-04-30

„Jestem Europejczykiem, a mój dom to Polska” to program edukacyjno – społeczny, który Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach realizuje niemal od trzech lat. W ramach programu realizowane były działania związane m. in.  z Prezydencją Polski w Radzie UE.

MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA
2014-04-28

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przystąpiła do programu promocyjno – informacyjnego „Mam kota na punkcie mleka”!

ŚWIĘTY USMIECHNIĘTY W SP3
2014-04-28

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I –III ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Jedną z form przygotowania do wielkiego wydarzenia na miarę światową, jakim jest kanonizacja bł. papieża Jana Pawła II, był właśnie ten konkurs. Polegał on na znalezieniu najciekawszego i najzabawniejszego zdjęcia bł. Jana Pawła II - uśmiechniętego, w dowolnym formacie.

 

Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
2014-04-28

W dniu 8 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach odbyły się międzyszkolne eliminacje do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

WYCIECZKA DO MULTIKINA - Przedszkolaki z Przedszkola nr 1
2014-04-25

Dnia 11 IV 2014 dzieci z grup: „Smerfy”, „Zuchy” z Przedszkola nr 1 w Lędzinach udały się na wycieczkę do Multikina w Tychach. Po dojeździe na miejsce dzieci zjadły zabrany prowiant i wypiły soczki. Następnie przedszkolaki weszły do Sali kinowej, gdzie wzięły udział w lekcji multimedialnej n/t: „Zaczarowany świat dźwięków”.

Wycieczka edukacyjno - ekologiczna do Technikum Leśnego im. Stanisława Morawskiego w Brynku
2014-04-18

Dnia 14 kwietnia 2014 roku o godz. 7.10 uczniowie, realizujący projekt edukacyjno- ekologiczny „Posadź swoje drzewko”, klasy II Gimnazjum nr 3 z Zespołu Szkół w Lędzinach wyruszyli na wycieczkę do Technikum Leśnego oraz Zespołu Pałacowo-Parkowego do Brynka, gdzie zdobywali wiedzę na temat hodowli, ochrony i użytkowania lasu. Posadzili „swoje” egzotyczne drzewo, a mianowicie metasekwoję chińską (pod nadzorem uczniów technikum) w ogrodzie botanicznym, wysłuchali wykładu na temat różnych gatunków drzew i krzewów, otrzymali arkusze diagnostyczne wybranych drzew.

Wiosna, wierszem witana
2014-04-15

Tradycyjnie już przedszkolaki z MP z OI Nr  2 w Lędzinach, przywitały wiosnę recytując wiersze. W tym roku konkurs recytatorski odbył się 10.04.2014 r., pod hasłem „Wiosenny zwierzyniec.” Swoje umiejętności zaprezentowało 31 przedszkolaków w wieku 3 – 6 lat. Dzieci recytowały wiersze o tematyce wiosennej i nie tylko. Dużą popularnością cieszyła się poezja dziecięca, autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury w składzie: p. Wioletta Adamus (Świetlica Socjoterapeutyczna Lędziny),  p. Agnieszka Czerniak (MOK Lędziny), p. Agnieszka Kucharewicz (Biblioteka Miejska), wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

 

 

Tu wyrośnie las
2014-04-15

W dniu 2 kwietnia uczniowie klasy drugiej Gimnazjum nr 3 w Lędzinach w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego „Posadź swoje drzewko” w błędowskim lesie zasadzili około trzystu dębów.

Zajęcia z podopiecznymi ośrodka bł. Karolina w Lędzinach
2014-04-15

Tradycją świetlicy szkolnej w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach są zajęcia z osobami niepełnosprawnymi z ośrodka bł. Karolina w Lędzinach. Inicjatorkami tych warsztatów są panie Ewa Szczepanek i Lucyna Patałąg - opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariuszy.

Relacja
2014-04-14

10 kwietnia w Gimnazjum Nr 1 odbył się konkurs pt. „ Pasterz Kościoła i Przyjaciel Młodych Błogosławiony Jan Paweł II”, zorganizowany przez nauczycieli Jadwigę Pytel, Ewę Szczepanek, Izabelę Rozmysłowską  i Beatę Pyras. W konkursie drużynowym udział wzięli uczniowie lędzińskich szkół podstawowych. Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowały 2 drużyny w składzie:

 

 

Sprawozdanie z I Festiwalu Przedszkolnej Twórczości Muzycznej
2014-04-11

Dnia 26 marca 2014 roku w przedszkolu odbyła się premiera I Festiwalu Przedszkolnej Twórczości Muzycznej, pod hasłem:  "Śpiewam, tańczę i gram".

 

Ozdoby wielkanocne na Targowisku Miejskim
2014-04-11

W dniu 12.04.2014 roku zapraszamy na targowisko miejskie, gdzie odbędzie się sprzedaż ozdób wielkanocnych.

Biogaz: skąd sie bierze, dokąd zmierza, co nam daje?
2014-04-11

Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Zbigniewa Gieleciaka 8 kwietnia 2014 roku uczniowie I klasy technikum ekonomiczno-logistycznego pod opieką Pani  Justyny Pilch i Pani Beaty Skrzypczyk, nauczycieli przedmiotów zawodowych, odwiedzili Regionalne Centrum Gospodarki Wodno - Ściekowej w Tychach. Jest to najnowocześniejsza oczyszczalnia ścieków w naszym regionie.

Konkurs
2014-04-10

Dnia 28 marca 2014 miała miejsce VI edycja konkursu języka angielskiego „English as an International Communication Tool”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Miasta w Lędzinach oraz szkołę językową „Angmen”.

Wizyta strażaków
2014-04-10

Na długo w pamięci uczniów Zespołu Szkół w Lędzinach – Goławcu pozostanie spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chełmu Śląskiego (28.03.2014). Strażacy zapoznali nas ze swoją pracą, pokazali ubranie i podstawowy ekwipunek, który wykorzystują w czasie akcji ratowniczych.

Sukces uczniów z klasy III w V Przeglądzie Małych Form Teatralnych
2014-04-10

26 marca 2014 r. w katowickim Kinoteatrze Rialto odbyła się V jubileuszowa edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych „Z EFSem na scenę".

Dni otwarte w Gimnazjum nr 1
2014-04-10

4 kwietnia br. klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wraz z wychowawczyniami: E. Kosteczko. K. Kałką i B. Klimek zostały zaproszone na Dni Otwarte w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach.

         

Konkurs samodzielności w Przedszkolu nr 1
2014-04-09

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w grupie „Smerfy”  odbył się konkurs p/t: „Sprawne rączki mam – wszystko robię sam”. Jego celem było rozwijanie samodzielności dzieci w zakresie czynności samoobsługowych, doskonalenie samodzielności i małej motoryki dzieci oraz przygotowanie do nauki w szkole.

Pasowanie na czytelnika
2014-04-09

Pasowanie na czytelnika  to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do  grona  czytelników   biblioteki  szkolnej. Organizowane  co  roku  weszło  na  stałe  do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń.

Konkurs Mitologiczny w SP 3
2014-04-09

W dniu 3 kwietnia 2014 reprezentacja uczniów z Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Mitologicznym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach. Edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Zagadki Olimpu”.

Na dworze króla Maciusia
2014-04-09

W dniu 02.04.2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Uczniowie klas IVb i Vb zaprosili swoich kolegów na przygotowane przez siebie przedstawienie Na dworze króla Maciusia.  Celem było przybliżenie informacji na temat praw człowieka i dziecka.

Odyseja Umysłu w SP nr 3
2014-04-08

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny w którym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Głównym celem programu jest kreatywne myślenie, rozwiązywanie problemów i praca zespołowa. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przeprowadziła w tym roku etap szkolny przygotowując trzy przedstawienia.

Konferencja ekologiczna w ramach Tygodnia ekologii w PZS Lędziny
2014-04-07

Ochrona środowiska i założenia energetyki odnawialnej – omawianie ważnych zagadnień w Powiecie Bieruńsko - Lędzińskim - 2 kwietnia 2014 roku Starostwo Powiatowe w Bieruniu stało się miejscem spotkania osób, którym nie jest obojętny los „zielonej planety”. W Sali Sesyjnej Starostwa odbyła się Wojewódzka Konferencja Ekologiczna „Zarządzanie ochroną środowiska w kontekście zrównoważonego rozwoju”.

Tydzień ekologii to także wycieczka na rowerach i zwiedzanie nowoczesnej oczyszczalni ścieków
2014-04-03

We wtorek -  1 kwietnia -  grupa młodzieży, głównie osób zaangażowanych w realizację ekologicznego projektu COMENIUS „A future we dream”, wraz z opiekunkami – Panią Grażyną Sawicką i Panią Małgorzatą Labus -  wzięła udział w rowerowej wycieczce do oczyszczalni ścieków w Lędzinach - Rachowy.

 

Nasze zwycięstwo w Szkolnej Lidze Strzeleckiej
2014-04-03

31 marca 2014 Powiatowy Zespół Szkół wraz z Kołem LOK w Bieruniu zorganizował III rundę Szkolnej Ligii Strzeleckiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięły 4 szkoły:

 

Czerwony kapturek w SP 3
2014-04-02

31 marca 2014 r w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach klasa IIa słuchała bajki Braci Perrault " Czerwony Kapturek", którą porywająco czytała pani Danuta Komandera. Na uczniów czekała niespodzianka ponieważ w trakcie czytania  odwiedził ich główny bohater bajki - Czerwony Kapturek, który pozował z nimi do wspólnego zdjęcia.  

 

Sprawozdanie z I Festiwalu Przedszkolnej twórczości muzycznej
2014-04-01

Dnia 26 marca 2014roku w przedszkolu odbyła się premiera I Festiwalu Przedszkolnej Twórczości Muzycznej, pod hasłem:  "Śpiewam, tańczę i gram".

 

Olimpiada języka angielskiego
2014-04-01

28 marca miał miejsce finał VI edycji Olimpiady języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Lędziny. Celem Olimpiady jest: budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językami obcymi, lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia, rozwijanie pasji
i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej, stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich
uzdolnień, a nauczycielom - warunków twórczej pracy z młodzieżą, doskonalenie form i metod pracy nauczycieli z młodzieżą uzdolnioną.

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę