Newsletter

Archiwum: 2014 luty

Tydzień dla oszczędzania
2014-02-28

Od października do grudnia ubiegłego roku w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach trwała akcja „Tydzień  dla oszczędzania”. Podsumowaniem kolejnej edycji projektu było wręczenie Certyfikatu za promowanie wiedzy z zakresu edukacji finansowej. 190 uczniów – uczestników przedsięwzięcia -  zapoznawało się z tajnikami metod oszczędzania, inwestowania i planowania swoich finansów.

 

Przedszkolaki na urodzinach Kubusia Puchatka
2014-02-28

Już po raz kolejny Pani Elżbieta Ostrowska z biblioteki, w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lędzinach, zaprosiła przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 2, na wspólne świętowanie. Dzieci zapoznały się już wcześniej  z twórczością Juliana Tuwima, uczestniczyły w konkursie plastycznym, a także obchodziły razem z uczniami „Święto Pluszowego Misia”. Tym razem wraz ze swoimi wychowawczyniami, dzieci zostały zaproszone na huczne urodziny Kubusia Puchatka .

 

Ekogreen w PZS w Lędzinach przygotowuje materiały do Danii
2014-02-26

W naszej szkole od września 2013 roku działa klub ekologa "Ekogreen - ekologicznie zieloni ". Klub został stworzony na potrzeby projektu Comenius ‘A Future We Dream’.

Walentynki w Przedszkolu nr 1
2014-02-24

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach.W tym roku również odbyły się w naszym przedszkolu. W pięknie wystrojonych salach królowały równego rodzaju serca i serduszka.

Światowy Dzień Kota w Przedszkolu nr 1
2014-02-24

W dniu 17. 02. 2014 roku w  grupie "Kotki" zorganizowano  obchody Światowego Dnia Kota. W tym dniu dzieci przyniosły  do przedszkola maskotki, książeczki, maski oraz stroje  kotków.

Żołnierze Wyklęci - trudna lekcja historii!
2014-02-21

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby lepiej przygotować się do tego dnia, uczniowie klas pierwszych i drugich Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, na lekcjach historii i wos-u obejrzeli film dokumentalny wydany przez Kancelarię Prezydenta RP, pt. „Żołnierze Wyklęci”.

 

Podsumowanie 20 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka Plus
2014-02-21

8 listopada 2013 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach po raz trzynasty odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes „MATEMATYKA-PLUS”, której celem było pobudzenie i uaktywnienie ducha olimpijskiej rywalizacji oraz podniesienie matematycznych umiejętności młodzieży. W olimpiadzie  wzięło udział 35 uczniów.

 Spotkanie z regionalną kulturą
2014-02-21

Dnia 11 lutego br.w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi miało miejsce ciekawe spotkanie. Przedszkolacy z grup 4c, 4B i 5C wraz z wychowawczyniami Anną Musioł, Moniką Gwozdek i Beatą Rother gościli na sali gimnastycznej wyjątkowe osoby - przedstawicieli Zespołu Regionalnego "LĘDZINIANIE" wraz z instruktorem artystycznym Panem Franciszkiem Moskwa. Inicjatorką spotkania była Pani Anna Musioł, która interesuje się kulturą regionalną, ludową.    

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
2014-02-20

14 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałem Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Wieczorek filmowy
2014-02-20

Po raz kolejny odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu filmowego w Zespole Szkół w Lędzinach – Goławcu. 

Kolejne zwycięstwo dziewcząt z PZS w Lędzinach w Powiatowych Zawodach Sportowych
2014-02-19

W dniu 17.02.2014 reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach przybyła do bieruńskiego PZS-u, by w ramach „Licealiady” rozegrać Powiatowy Turniej Koszykówki. W pierwszym meczu drużyna żeńska PZS Lędziny pokonała zespół PZS w Bieruniu 55: 10!

 

Teatrzyk w Przedszkolu nr 1
2014-02-18

4 lutego dzieci z naszego przedszkola odwiedzili aktorzy z Teatru Arkadia , którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Nie wszystko złoto co się świeci”. W sposób radosny i przyjazny ukazali przygody Zajączka i Misia, zwracając uwagę dzieci na takie cechy jak – kultura osobista, dobroć, grzeczność i przyjaźń. Wspólnie śpiewając i rozwiązując zagadki przedszkolaki uczyły się jak cenna w życiu  jest przyjaźń.

 

Podsumowanie I etapu akcji charytatywnej na rzecz dzieci kenijskich
2014-02-17

„Pomóżmy realizować marzenia młodych ludzi” to hasło Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, które zostało wykorzystane do promocji akcji wspierającej dzieci w Afryce. Pomysłodawczynią projektu jest Pani dr Anna Watoła z Uniwersytetu Śląskiego, która podczas pobytu turystycznego w Kenii zwróciła uwagę na niezwykle trudny dostęp dzieci z tego obszaru do nauki. Po powrocie do kraju przez kilka miesięcy prowadziła akcje na rzecz pomocy kenijskim dzieciom a w grudniu 2013 roku pojechała już z konkretnymi darami – jako efektem prowadzonych akcji. Do współpracy w organizacji i przeprowadzaniu działań na ten szczytny cel zaprosiła:

 

Super nowoczesne pracownie zawodowe w PZS w Lędzinach
2014-02-13

11 lutego 2014 o godz. 12.00 w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach rozpoczęła się  niecodzienna uroczystość otwarcia nowo wybudowanych pracowni zawodowych, które powstały na miejscu dawnych szkolnych warsztatów.

 

 

 

Niech żyje bal
2014-02-13

Bawili się do białego rana. Przygotowania do tego wydarzenia trwały długo a ich   zwieńczeniem był bal – jeden z tych najważniejszych, który pamięta się przez całe życie – Studniówka.

 

Zaproszenie na Dni Otwarte Powiatowego Zespołu Szkół
2014-02-11

Powiatowy Zespół Szkół zaprasza na Dni Otwarte Szkoły.

Ferie na sportowo i baśniowo w Przedszkolu nr 1
2014-02-07

W tym roku ferie w województwie śląskim rozpoczęły się 20 stycznia. Część dzieci spędzała ten czas poza miastem i poza przedszkolem, jednak te dzieci, które uczęszczały do przedszkola, nie mogły narzekać na nudę. Specjalnie na tę okazję nauczycielki Edyta Babiuch, Elżbieta Szubert, Magdalena Woźny i Joanna Zawada-Kapica z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach opracowały bogaty  i atrakcyjny program.

 

Twój los zależy od Twoich nawyków
2014-02-07

Hasło Briana Tracy stało się podsumowaniem wykładu Pana Michała Krauta - wybitnego specjalisty związanego z projektami dla sektora paliwowego, energetycznego i publicznego w zakresie rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa teleinformatycznego.

 

 

Ferie w szkole
2014-02-05

W pierwszym tygodniu  ferii zimowych (od 20.02.2014 do 24.02.2014) zorganizowano w ZS w Lędzinach - Goławcu zajęcia dla uczniów, którzy swój wolny czas muszą spędzić w domu. Aby uatrakcyjnić wypoczynek dzieci mogły brać udział w zajęciach odbywających się na sali gimnastycznej oraz w świetlicy szkolnej.

 

Bądź Eko z Biblioteką
2014-02-05

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach od września 2013 r. do czerwca 2015 r. realizuje autorski projekt w ramach programu Comenius pod nazwą „A Future We Dream”, w który zaangażowanych jest aż sześć szkół z różnych krajów Europy – z Danii, Węgier, Bułgarii, Polski, Słowacji i Turcji.

 

         

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę