Newsletter

Archiwum: 2014 listopad

Uczniowie PZS w Lędzinach zaproszeni przez Śląskiego Kuratora Oświaty do udziału w prestiżowym przedsięwzięciu.
2014-11-27

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach dba o kształcenie na najwyższym poziomie oraz daje uczniom możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności.

 

Udział uczniów PZS w Lędzinach w działaniach ważnych dla społeczeństwa.
2014-11-27

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach jest jedną z niewielu szkół w województwie śląskim, która swoją ofertę edukacyjną kieruje do elitarnej grupy młodych ludzi, chcących w przyszłości wykonywać trudny, ale jakże potrzebny społeczeństwu zawód strażaka. Zawód, który jest zarazem służbą i powołaniem.

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Szkół
2014-11-26

21 listopada został uchwalony Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Czego możemy nauczyć się od siebie wzajemnie? Wystarczy porozmawiać i posłuchać, by nauczyć się wspaniałych rzeczy. Uczymy tolerancji i tego, że życzliwość zawsze się opłaca.

 

Dzień Życzliwości w Przedszkolu nr 1
2014-11-25

"Bądź dla innych życzliwy, a świat będzie szczęśliwy" takie motto towarzyszyło przedszkolakom z gr. "Pływające Rybki" 21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

 

Pasowanie na Przedszkolaka w P1
2014-11-25

Dnia 29 X 2014 w Miejskim Przedszkolu z O.I. nr 1 w Lędzinach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Były one z następujących grup: „Zwinne Wiewióreczki”, „Skoczne Pajacyki”, „Wesołe Pieski”, „Pracowite Pszczółki”, „Zwinne Małpki”, „Tupiące Zajączki”, „Pływające Rybki”. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor – Regina Fuchs serdecznie witając wszystkich zebranych i życząc im samych szczęśliwych dni w przedszkolu. Następnie dzieci w postawie stojącej odśpiewały nasz przedszkolny hymn p/t: „Przedszkole misia Uszatka”.

 

Obchody Dnia Świętego Marcina w Zespole Szkół
2014-11-21

Na początku listopada w Zespole Szkół w Lędzinach po raz kolejny ogłoszono konkurs na „Najładniejszy lampion”. Dnia 19 listopada 2014 uczniowie, którzy wykonali lampiony wzięli udział w obchodach Dnia Świętego Marcina (Martinstag).

Śniadanie daje moc w SP 1
2014-11-21

Szkoła Podstawowa z O. I. nr 1 w Lędzinach przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Celem tego programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

 

 

Teatr w szkole
2014-11-19

W dniu 7.11.2014r. do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach przybyli artyści teatru „ Moralitet” z Krakowa. Aktorzy przedstawili dwa spektakle o tematyce profilaktyczno – edukacyjnej. Młodsi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu „Smoczy Festyn” – widowisku propagującym działania pro – zdrowotne u dzieci.

 

Tydzień Czystych Rąk w Przedszkolu Nr 1
2014-11-18

Od 3 do 7 listopada 2014 r., Miś Uszatek towarzyszył Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1 w akcji „Dbamy o czyste ręce”.  Celem prowadzonych zajęć było przede wszystkim to, aby dzieci rozumiały jak ważne jest staranne mycie rąk w różnych sytuacjach dnia oraz samodzielnie i prawidłowo korzystały z przyborów higienicznych.

Obchody Dnia Niepodległości w SP 3
2014-11-17

Narodowe Święto Niepodległości uczczono w naszej szkole podczas uroczystej akademii w środę 12 listopada. W akademii uczestniczyli uczniowie klas IV – VI w odświętnych strojach ozdobionych biało - czerwonymi kotylionami. Główną częścią uroczystości był program poetycko-muzyczny, przygotowany  przez uczniów klas: III c IV a, VI b, VI d, VI a, pod kierunkiem nauczycielek: Katarzyny Kałka oraz Ewy Kosteczko, Aliny Kramarczyk.

Europejskie dokumenty dla uczniów PZS w Lędzinach
2014-11-17

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach od 5 lat przygotowuje wnioski, które pozytywnie przechodzą ostrą selekcję i dzięki temu – korzystając w całości z pieniędzy unijnych – młodzież szkolna ma możliwość wyjazdu na miesięczne, bezpłatne zagraniczne praktyki.

 

Złoto dla lędzińskich pływaków
2014-11-17

Gorąca atmosfera, wielkie emocje oraz radość z wygranej towarzyszyły naszym uczniom podczas II Ogólnopolskiego Mityngu Szkół Górniczych w Pływaniu, zorganizowanego 13 listopada 2014 r. z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.  Reprezentanci Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zajęli I miejsce uzyskując ponad 20 punktową przewagę nad pozostałymi drużynami.

 

Ślubowanie w nocnej scenerii
2014-11-17

W 2010 roku, z inicjatywy dyrektor placówki Ewy Matusik, wprowadzono w lędzińskim Powiatowym Zespole Szkół zwyczaj plenerowego ślubowania pierwszoklasistów  w nocnej scenerii. Uroczystość ta bardzo spodobała się zarówno uczniom, jak i ich rodzicom oraz nauczycielom, więc kolejne ślubowania mają podobną oprawę, ale wzbogacaną o nowe elementy. Tegoroczna uroczystość, tradycyjnie już, rozpoczęła się mszą dziękczynną w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej z udziałem pierwszoklasistów, rodziców i zaproszonych gości, którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Sontag.

 

Uroczystość pasowania
2014-11-13

30 października 2014 odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałem Przedszkolnym w Lędzinach zostali pasowani na uczniów. W obecności rodziców, uczniów klas 2 i 3, grona pedagogicznego aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły M. Horst. W części artystycznej pierwszaki zaprezentowały zdobyte przez siebie umiejętności: wiersze, piosenki i tańce.

Święto Ludzi Lasu - 2014
2014-11-13

„Niech święty Hubert darzy wszystkim myśliwym pomyślnością w lesie, na łące i wodzie,
a jeźdźców otacza swą szczególną opieką.
Niech w tym dniu przypomni nam o miłości do natury, zwierząt,
o poszanowaniu etyki, kultury, tradycji myśliwskiej i jeździeckiej.”

 

Euroelektra w PZS
2014-11-13

7 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja zawodów I stopnia Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra". Jak co roku, zadaniem zdających było rozwiązanie 16 zadań i zaznaczenie właściwej odpowiedzi na dołączonej karcie odpowiedzi. Uczniowie mogli posługiwać się kalkulatorem, lecz korzystanie z urządzeń łączności (komórek czy tabletów), podobnie, jak na maturze i egzaminach zawodowych, było zabronione.

 

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów klas elektrycznych technikum:

 

- z klasy 2C: Jerzy Frank, Bartłomiej Kowalski, Piotr Kściuczyk, Dawid Liszka, Ireneusz Łyszcz, Marek Magosz, Arkadiusz Matuszek, Kamil Paluszek, Michał Stachoń, Rafał Strauch i Kacper Tereda.

- z klasy 3Ce: Damian Dworok,  Radosław Frank, Roman Janoszek, Radosław Noras, Mateusz Olej, Radosław Oleś, Janusz Stojanik, Wojciech Uszok, Michał Uzdrzychowski,

- z klasy 4Ce: Robert Pistelok i Szymon Stanisławski.

 

W ciągu regulaminowych 120 minut każdy z nich musiał zmierzyć się z wiedzą wykraczającą poza podstawę programową, posługując się przy tym ponadprzeciętną wiedzą w stosowaniu praw z dziedziny elektrotechniki. Z tego powodu uczestnikom należy się wielkie uznanie za uczestnictwo w tych niełatwych przecież zawodach.

 

Uczniowie, którzy zdobędą wystarczającą liczbę punktów przystąpią do zawodów II stopnia. Organizatorami Olimpiady są uczelnie techniczne oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

 

Przewodniczącym komisji konkursowej był wicedyrektor Krzysztof Biolik, a konkurs zorganizował Tadeusz Rozmus

Sukces szachistów z PZS
2014-11-13

W poniedziałek 10 listopada w sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy placu Farskim w Lędzinach odbyły się rozgrywki w ramach V Drużynowego Szachowego Pucharu Szkół Średnich.

 

Wizyta na Łotwie uczniów z SP 1
2014-11-13

W dniach 13 - 17 października 2014 odbyła się na Łotwie wizyta partnerska w ramach programu Comenius – projekt ‘Woda dla życia”.  Spotkanie miało miejsce  w nadbałtyckim mieście Ventspils oraz w szkole podstawowej  w Targale, do której uczęszcza około 120 uczniów klas 1-9.  Wzięło w niej udział 23 uczestników z 5 państw: Łotwy, Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Polski. Polskę reprezentowali nauczyciele angażujący się na co dzień w zadania projektu oraz uczniowie wybrani na podstawie konkretnych osiągnięć. 

Uroczyście ślubuję… wyjątkowi goście uczestnikami niezwykłego wydarzenia w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach
2014-11-10

Zgodnie z wieloletnią tradycją Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach 6 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się  o godzinie 16.00 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Krzysztof Sontag.

 

Uroczyste pasowanie
2014-11-06

W sobotę 18 października 2014 roku w sali widowiskowo – kinowej „Piast” odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3. W tej tak ważnej chwili w życiu młodego ucznia, towarzyszyli mu wychowawcy, rodzice oraz zaproszeni goście.

Projekt
2014-11-06

Od września 2013 r. do czerwca 2015 r.  Powiatowy Zespół Szkół realizuje autorski projekt pod nazwą „A Future We Dream”, w który zaangażowanych jest aż sześć szkół z różnych krajów Europy – z Polski, Turcji, Węgier, Bułgarii, Danii i Słowacji.

Odwiedziny w Państwowej Straży Pożarnej
2014-11-06

27 października 2014 r uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach pierwszej klasy mundurowej strażackiej wraz z opiekunem i koordynatorem klas policyjnych i ochrony przeciwpożarowej, Panią Iwoną Mendzla – Wilk,  gościli w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Dzięki doskonałej współpracy  Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Tychach  st. bryg. mgr inż. Kazimierza Utraty młodzież ma wspaniałą okazję poznać piękną, choć często niebezpieczną pracę strażaka.

 

XV Mistrzostwa Powiatu Bieruńsko - Lędzińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach
2014-11-06

30 października 2014 roku w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu odbyły się XV Mistrzostwa Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Wśród uczestników zawodów nie mogło zabraknąć szachistów z naszej szkoły, którzy powtórzyli sukces z ubiegłego roku, zajmując w klasyfikacji drużynowej II miejsce.

 

Litartura faktu
2014-11-06

31 października 2014 r. uczniowie klasy IV c i IV e zwiedzili obóz koncentracyjny z czasów II wojny światowej - Muzeum Auschwitz-Birkenau. Młodzież była oprowadzana przez przewodników po oświęcimskim obozie zagłady przez ponad 3 godziny.

Nordic walking lędzińskimi szlakami
2014-11-06

W jesienne popołudnie grupa uczniów klasy 6B wyruszyła na lędzińskie szlaki. Przygotowani w odpowiedni strój i sprzęt sportowy do nordic walking ruszyli w kierunku Klimontu. Celem wycieczki było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu.

Bezpiecznie w sieci
2014-11-05

Tydzień Bezpiecznego Komputera w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach obchodzony jest już po raz kolejny. Szkoła włączyła się do akcji Europejskiego Miesiąca Cyber Bezpieczeństwa. Placówka została również zgłoszona do programu i procesu certyfikacji „Wiemy, jak! Nowe technologie w szkole”.

Spotkanie z policjantem
2014-11-04

27 października 2014 odbyło się spotkanie uczniów ZS w Lędzinach – Goławcu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Odwiedzamy mogiły
2014-11-04

Tradycją naszej szkoły stało się odwiedzanie mogiły znajdującej się w lesie błędowskim  przy krzyżu na rozstaju dróg. Młodzież Zespołu Szkół w Lędzinach – Goławcu pod opieką wychowawców pomaszerowała na miejsce wiecznego spoczynku w piątek 31 października 2014 roku, aby zapalić światło – symbol Chrystusa na grobie żołnierzy, którzy polegli w walce 28 sierpnia 1644 roku w czasie najazdu szwedzkiego na nasze ziemie.

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę