Newsletter

Archiwum: 2014 październik

Lekcja on-line Opowieści o Żydach polskich
2014-10-30

W dniu 23 października uczniowie klas szóstych  Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach oglądali na żywo „Opowieści o Żydach polskich”. Lekcję zorganizowało Muzeum Historii Żydów Polskich. Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Teatrzyk w Przedszkolu nr 1
2014-10-29

W październiku dzieci z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1 w Lędzinach obejrzały przedstawienie teatralne pt. „O smoku, który wszystko robił źle” w wykonaniu aktorów Studia AR TE z Krakowa.

 

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka
2014-10-27

Dnia 25 października 2014 roku w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach obchodzona była 25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum przygotowali informację o prawach dziecka, które przedstawili całej społeczności szkolnej. Nad wszystkim czuwały Panie Ewa Gołębiowska, Ewa Szczepanek oraz opiekun samorządu szkolnego pani Joanna Gluch.

Lekcja on-line
2014-10-24

W dniu 23 października uczniowie klas szóstych  Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach oglądali na żywo „Opowieści o Żydach polskich”. Lekcję zorganizowało Muzeum Historii Żydów Polskich. Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. 

Świeto pieczonego ziemniaka
2014-10-23

Co można zrobić z ziemniaka ? O, ho! Mówiąc najprościej: sto różnych różności.                                    Kartoflankę, do innych zup dodatki, miskę kopytek, patelnię frytek, ziemniaczane płatki.
A jeszcze (lizać palce!) placki smażone na smalcu – nie?
I te super ziemniaki w mundurkach z gorącą, chrupiącą skórką,
wyciągnięte z popiołu, z ogniska, gdy mgły się snują dookoła i iskra pryska.
A my z ziemniaka robimy prosiaka, hipopotama, królika, krowę:
cztery zapałki się wtyka, ogon i rogi z drucika, oczy jarzębinowe,
uszy z liści jesiennych ozdobią głowę. I gotowe.”

          

Projektowy wyjazd na Słowację
2014-10-23

Kolejny etap realizacji projektu Comenius „Przesłanie przeszłości dla teraźniejszości” realizowany w Zespole Szkół w Lędzinach - Goławcu ruszył pełną parą. Aktualnie trwa kolejna wizyta  uczniów wraz z opiekunkami Urszulą Karwath i Barbarą Borutą w partnerskiej szkole w Revucy. W czasie pobytu na Słowacji, czyli od 18 do 22 października 2014 uczniowie wspólnie podejmą wiele działań mających na celu pogłębienie wiedzy o regionie Gemer, zwyczajach, tradycji, kuchni.

         

Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!
2014-10-21

W związku z obchodzonym w Polsce 12 października 2014 - XIV Dniem Papieskim  "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!" w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach urządzono wystawę prac uczniów pod hasłem „ŚW. JAN PAWEŁ II I JEGO ŚWIĘTE ŻYCIE W OCZACH POKOLENIA FRANCISZKA”.

 

Sprzątanie świata w SP 3
2014-10-20

Coroczna akcja „Sprzątania świata” w naszej szkole ma na celu budzenie  i wzmacnianie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. W tym roku działania prowadziliśmy w terminie 25.09. – 07.10.2014r.

   

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2
2014-10-17

Nauczyciel to nie zawód- to stan umysłu. Różnym sposobom świętowania Dnia Nauczyciela i różnym perspektywom patrzenia na szkołę poświęcone było przedstawienie zorganizowane 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak się okazało – ze strony nauczyciela i ucznia nasze codzienne zmagania ze szkolną rzeczywistością wyglądają odmiennie. Jedno jest pewne – Dzień Nauczyciela to czas, by spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Uczniowie zaprezentowali swoje rozliczne talenty w podzięce nauczycielom za cały trud, pot i znój – grali, śpiewali, tańczyli, recytowali i z kabaretowym zacięciem wprawiali nas w pozytywny nastrój. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób obchodzi się to miłe święto w innych krajach.

 

Wycieczka w stylu retro
2014-10-17

9 i 10 października dla klas IIIa i IIIc Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 okazały się bardzo słoneczne i wesołe. Pogoda była wymarzona na górskie wędrówki. Uczniowie z wychowawcami pojechali do Bielska Białej Wapienicy, skąd udali się do schroniska PTTK na Błatniej.

W krainie Misia Uszatka
2014-10-17

Od września 2014 roku przyjacielem i przewodnikiem dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Lędzinach jest Miś Uszatek. Ta popularna postać bajkowa jest dla dzieci wzorem i autorytetem. Pomaga zrozumieć istotę budowania więzi społecznych takich jak: koleżeńskość, otwartość, zaufanie, gotowość niesienia pomocy, tolerancja, lojalność i sprawiedliwość.

 

Spotkanie z policjantem
2014-10-17

Dnia 15 X 2014 w Miejskim Przedszkolu z O.I. nr 1 w Lędzinach odbyło się uroczyste spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej w Bieruniu. Uczestniczyły w nim dzieci z grup: „Wesołe Pieski”, „Pływające Rybki”, „Waleczne Koguciki”, „Zwinne Małpki”.

Pasowanie na ucznia
2014-10-16

Dnia 7 października 2014r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.To niezwykle ważny dzień dla Pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców.  Uczniowie klas drugich wcielając się w rolę  pszczółki, mrówki, sowy, lwa, konika polnego, psa wprowadzili Pierwszoklasistów w świat tajemnic szkoły. Obdarowali ich cennymi darami takimi jak: pracowitość, sumienność, cierpliwość, wytrwałość, mądrość, zabawę, odwagę, przyjaźń. Przygotowali dla nich również krótki pokaz taneczny.

 

Wizyta w bibliotece miejskiej
2014-10-16

Książka to wielki przyjaciel człowieka. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3b i 3c lędzińskiej „Jedynki”, którzy 2 października odwiedzili mury Biblioteki Miejskiej w Lędzinach. Każdy uczeń czytał fragment swojej ulubionej pozycji książkowej walcząc o tytuł najlepszego czytelnika.

 

Dzień Edukacji Narodowej
2014-10-16

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października 2014 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach odbył się uroczysty apel. Podczas szkolnego koncertu życzeń uczniowie naszej szkoły dziękowali nauczycielom za ich trud i pomoc okazywaną im każdego dnia. 

Dzień Kartofla
2014-10-14

W piękne słoneczne październikowe przedpołudnie w naszym przedszkolu obchodzono „Dzień Kartofla”. Tego dnia dzieci, w ogrodzie przedszkolnym uczestniczyły, w wielu zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Przedszkolaki rysowały portret „Pana Kartofla”, bawiły się kartoflanymi stempelkami, tworzyły ziemniaczane zbiory, przeliczały, porównywały wielkość itp. Brały również udział w  zabawach ruchowych, takich jak : transportowanie ziemniaków, rzut ziemniakiem do celu czy slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Uczestnikom podczas zabawy dopisywał dobry humor, tym bardziej, iż na obiad były ulubione przez wszystkich frytki.

 

Wyprawa przedszkolaków na Górkę Klemensową
2014-10-13

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z grupy integracyjnej  z przedszkola nr 2 w Lędzinach pragną zdobyć odznakę Siedmiomilowe buty. Już od września przygotowywaliśmy się do dłuższych, pieszych wypraw spacerując codziennie po najbliższej okolicy przedszkola. Ponieważ grupa jest silna, pełna energii postawiłyśmy przed dziećmi ambitny cel, wyprawę na Klimont. Dnia 9 października b.r. pogoda okazała się dla nas bardzo łaskawa, odpowiednia na taką wycieczkę.

 

Święto Aniołów Stróżów
2014-10-06

Od samego rana w naszym przedszkolu uwijały się Anioły – dobrzy wysłannicy z nieba. Ci więksi, którym przedszkole pozostało już tylko w miłej pamięci (uczniowie G2 i SP3) witali, iście po anielsku obecnych przedszkolaków.

 

Narodowe Czytanie w SP 1
2014-10-02

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach włączyła się do ogólnopolskiej akcji  publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich zainicjowanej przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego-,,Narodowe Czytanie".

 

Rocznice września - jesteśmy winni pamięć i cześć!!!
2014-10-01

26 września 2014 r. w Powiatowym  Zespole Szkół w Lędzinach miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

 

Europejski Dzień Języków w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach
2014-10-01

Jakim językiem jako ojczystym posługuje się największy odsetek (19%) ludności Unii Europejskiej? Jaki jest polski odpowiednik słowackiego powiedzenia  ”Aká matka, taka Katka”? W jakim kraju europejskim status języka urzędowego ma aż 12 języków?

 

SP 3 uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2014-10-01

W dniach 22 - 27 września uczniowie klas III – VI SP nr 3 uczestniczyli w projekcie  „Egzamin z Tabliczki Mnożenia” mającym na celu podniesienie poziomu znajomości tabliczki mnożenia, doskonalenie umiejętności samokształcenia, logicznego myślenia i wnioskowania oraz współpracy w grupie. Uczestnicy zostali zaznajomieni z celami i harmonogramem projektu w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.

 

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę