Newsletter

Archiwum: 2013 czerwiec

Zwycięstwo drużyny z PZS w Lędzinach w Turnieju
2013-06-27

W dniu 21 czerwca w PZS w Lędzinach odbył się ostatni turniej piłkarski pierwszej edycji zawodów pod nazwą „Trzy Orliki”. Wcześniej mecze odbywały się na terenie LO i w PZS w Bieruniu. Drużyna z PZS w Lędzinach do gry przystąpiła z 2- punktową przewagą nad PZS z Bierunia - właśnie z tą drużyną rozpoczęła zawody. Po zakończeniu spotkania wynikiem 1:1 drużyna z Bierunia zachowała szanse na końcowy sukces, a naszą drużynę czekało bardzo trudne zadanie - po kilkuminutowej przerwie kolejne spotkanie w upale ze ”świeżą” drużyną z LO.

 

Wolontariusze z PZS w Lędzinach znów się spisali na medal!!!
2013-06-27

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach – współorganizatora przedsięwzięcia, jako wolontariusze pomagali osobom niepełnosprawnym w trakcie trzydniowej plenerowej imprezy. 

       

Młodzi mechanicy w fabryce Fiat Auto Poland S.A. w Tychach
2013-06-27

Dnia 13 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I B technikum mechanicznego wraz z opiekunami Beatą Żuraw, Krystyną Wróbel i Małgorzatą Labus wzięli udział w wycieczce przedmiotowej, której celem było zwiedzenie fabryki FIAT AUTO POLAND S.A.  w Tychach.

 

W stolicy
2013-06-26

W dniach 17-19 czerwca uczniowie klas 1-3 Gimnazjum nr 3 spędzili aktywnie czas w stolicy naszego kraju. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość zapoznać się z eksponatami w nowoczesnym Muzeum Powstania Warszawskiego, ponadto zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Narodowe, w którym podziwiali dzieło Jana Matejki „Bitwa po Grunwaldem”.

XIV Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych
2013-06-21

Nam nie straszny deszcz i burza – z takimi słowami na ustach uczniowie PZS w Lędzinach włączyli się w XIV Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku młodzież nie zawiodła organizatorów i przede wszystkim uczestników Igrzysk. Jako jedyna szkoła w powiecie wystawiliśmy ponad 100–osobową reprezentację wolontariuszy wspomagających organizatorów.        

Konkurs ortograficzny w SP 3
2013-06-21

W czerwcu, jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie klas trzecich. Pisali dość długi tekst złożony z wielu trudnych wyrazów, takich jak: zbliża się, wykorzystać, harcerzy, różne, humor. Jurorzy wśród ponad sześćdziesięciu dyktand poszukiwali tego, które zostało napisane bezbłędnie. Okazało się, że w tym roku takie prace były aż trzy.

 

VII  Turniej Wiedzy Informatycznej w PZS w Lędzinach
2013-06-21

Dnia 10 czerwca w PZS w Lędzinach odbył się VII Turniej Wiedzy Informatycznej Lędziny 2013. Na turniej zostały zaproszone wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Uczestnicy w ciągu sześćdziesięciu minut mieli do rozwiązania 30 zadań. Pierwszy raz w tym roku autorem zadań z systemów komputerowych i sieci była Lokalna Akademia CISCO mieszcząca się w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach.

 

Powiatowy konkurs
2013-06-21

13 czerwca 2013 roku w PZS w Lędzinach odbyła się I edycja powiatowego konkursu logistycznego „ Logistyka wokół nas”. Gościem honorowym, pełniącym funkcję głównego jurora oraz służącym wsparciem technicznym i merytorycznym wykonania projektu była mgr Gabriela Kiełczewska-Słowikowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu była mgr Agnieszka Jonkis we współpracy z Panią Justyną Pilch, które są nauczycielkami przedmiotów logistycznych w szkole.

 

Wielkie podsumowanie
2013-06-21

Miejskie Przedszkole z Oddz. Integracyjnymi Nr 2 w Lędzinach, zorganizowało 14.06.2013 r. festyn, mający na celu, podsumowanie działań związanych z udziałem w projekcie:  „Zielone światło dla lędzińskich przedszkoli II.” Przedszkolaki ubrane w barwy narodowe różnych krajów Unii Europejskiej, przemaszerowały barwnym korowodem.

Prezentacja projektu edukacyjnego w Gimnajzum nr 3 w Lędzinach Goławcu
2013-06-18

Pół roku przygotowań dla nerwowych sześćdziesięciu minut spędzonych na scenie. Kilkanaście godzin tańca w pocie czoła, nauka tekstów i niespokojna aura oczekiwania najlepiej obrazują to, co zostało poświęcone, by osiągnąć cel.

 

Potyczki finałowe
2013-06-14

 „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu!”, to słowa błogosławionego Jana Pawła II, które są przesłaniem wojewódzkiego konkursu Edukacja Regionalna w szkole organizowanego przez wojewodę śląskiego i śląskiego kuratora oświaty.

 

Projekt eTwinning w PZS w Lędzinach – matematyczna współpraca z Czechami i Węgrami
2013-06-12

Program eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.eTwinnerzy komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

 

X Powiatowy Turniej wiedzy matematyczno - ekonomicznej w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach
2013-06-10

Dnia 7 czerwca 2013 r. w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach odbył się X Powiatowy Turniej Wiedzy Matematyczno – Ekonomicznej. Jak co roku uczestnikami byli uczniowie klas drugich, tworzący dwuosobowe drużyny. Reprezentowały one gimnazja z powiatu bieruńsko – lędzińskiego.

 

 

Uroczyste obchody 100-lecia urodzin Anielina Fabery w Lędzinach
2013-06-10

„Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka” to słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego, które towarzyszyły w dniu 7 czerwca uroczystym obchodom 100 rocznicy urodzin Anielina Fabery,  Patrona Technikum w PZS w Lędzinach.

           

Nasza młodzież na VIII Festynie Majowym w Tychach
2013-06-07

W sobotę 11 maja 2013 roku w tyskim Gimnazjum nr 1 odbył się VIII Festyn Majowy „My tworzymy historię” pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Tychy oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień. Festyn rozpoczął się od uroczystości otwarcia Muzeum Wojny Obronnej 1939 roku na Śląsku. Jego założycielem jest kolekcjoner militariów – Arkadiusz Dominiec.

 

Borowiany 2013 - obóz kondycyjny
2013-06-07

27 maja 2013 młodzież klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wyruszyła na  5-dniowy obóz kondycyjny w Borowianach wraz z nauczycielami Anetą Madejską oraz Ireneuszem Handy. Młodzież została pożegnana prze Panią Dyrektor Ewę Matusik, która życzyła im wytrwałości  oraz niezapomnianych wrażeń.

 

Bitwa Wyrska
2013-06-06

18 maja  2013 uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach  po raz trzeci byli obserwatorami  inscenizacji przebiegu bitwy pod  Wyrami.  Bitwa Wyrska to wielka rekonstrukcja walk II Wojny Światowej. Umundurowanie i broń z epoki, ambitnie i ze znawstwem odtworzone pojazdy bojowe oraz efektowna pirotechnika składają się na niepowtarzalne historyczne widowisko. To już dziewiąta rekonstrukcja historyczna.

Ostatni tydzień w Kolonii młodzieży PZS w Lędzinach
2013-06-06

Sobota – Niedziela 25-26 maja 2013r.

Odwiedzieliśmy najbardziej atrakcyjne dla nich muzea (Schokoladenmuseum, Stiftung Deutsches Sport&Olympia Museum, Odysseum Koeln Abenteuer - Museum)

 

Turniej rodzinny
2013-06-06

28 maja 2013 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach w ramach unijnego projektu „Zielone światło dla lędzińskich przedszkoli II”, odbył się turniej rodzinny „Gramy w zielone”. 

Otwarty Dzień Comeniusa
2013-06-05

Dnia 28 maja 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach miał miejsce dzień otwarty szkoły połączony z Otwartym Dniem Comeniusa, podsumowującym dwuletnią współpracę ze szkołami: czeską, włoską i hiszpańską w ramach programu, Uczenie się Przez Całe Życie finansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

Dzień Mleka w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
2013-06-03

Dzień Mleka został ustanowiony przez FAO - Food and Agriculture Organization (Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa ) na dzień 25 maja. Głównym celem jest propagowanie mleka jako elementu codziennego jadłospisu, będącego zarazem produktem niezwykle odżywczym.

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę