Newsletter

Archiwum: 2013 maj

Wizyta dyrektora PZS w Lędzinach Ewy Matusik w Kolonii
2013-05-27

Zgodnie z założeniami programowymi praktyk uczniowskich odbywanych w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci, dyrektor PZS w Lędzinach Pani Ewa Matusik odbyła kontrolną wizytę w Kolonii, w której powyższe praktyki są odbywane.

 

Wycieczka Przedszkolaków z Przedszkola nr 1 do ZOO w Chorzowie
2013-05-21

16 maja przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach pojechały w ramach projektu "Zielone Światło dla lędzińskich przedszkoli II" na wycieczkę do ZOO w Chorzowie.

 

Tydzień polsko - czeski w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach
2013-05-17

To już siódmy raz, kiedy uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z Lędzin i Základní Skoly z Uničova mogli gościć u siebie wzajemnie, razem uczyć się i spędzać wolny czas.

 

Jesteśmy wierni naszemu dziedzictwu
2013-05-10

Drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lędzinach zajęła I miejsce w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…”- Jan Paweł II   w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nasz rejon obejmuje tereny Wydziału Nadzoru nad Przedszkolami,  Szkołami i Placówkami w Katowicach.  Motywem przewodnim Konkursu w roku 2013 jest hasło: „Region – Ludzie – Praca”. Konkurs jest wieloetapowy.

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 zwiedzają Muzeum Chleba w Radzionkowie
2013-05-08

W dniu 6.V.2013 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola z O.I. Nr 1 w Lędzinach pojechały do Radzionkowa zwiedzić Muzeum Chleba. Była to bardzo interesująca wycieczka nie tylko dlatego, iż mogły zobaczyć to niezwykłe miejsce stworzone przez pasjonata kolekcjonerstwa Piotra Mankiewicza, ale przede wszystkim dlatego, że była to również wycieczka w czasie…

 

Śląskie Śpiewanie 2013
2013-05-08

Dnia 12 kwietnia 2013 dzieci z zespołu wokalnego „Słoneczne promyki” wzięły udział w eliminacjach rejonowych XX edycji Regionalnego Przeglądu Piosenki im. Prof. A. Dygacza „Śląskie śpiewanie”.

Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach
2013-05-08

Jak co roku Przedszkole nr 1 postanowiło uczcić „Światowy Dzień Ziemi” ekologicznym przemarszem. W tym roku do tej akcji dołączyły również dzieci wraz z wychowawcą  z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lędzinach. Barwny korowód z kwiatami, transparentami o treściach ekologicznych przeszedł w poniedziałek 22 kwietnia ulicami naszego miasta.

Współpraca Przedszkola Nr 1 z SP nr 1
2013-05-08

Przejście dziecka w nowe otoczenie, konieczność funkcjonowania w nowej i często obcej rzeczywistości szkolnej niejednokrotnie budzi u niego lęk, powoduje utratę poczucia bezpieczeństwa. W celu adaptacji dzieci do rzeczywistości szkolnej, zapewnienia harmonijnego włączenia się  w nowy próg edukacji, od marca rozpoczęła się szeroka współpraca między przedszkolem a szkołą .

 

Podsumowanie projektu
2013-05-08

W dniu 07.05.2013 r. w holu Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie dwóch lat działań projektu współfinansowanego z EFS „Atrakcyjna szkoła – lepszy start”.  Projekt ten jest  realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach od 1 września 2011 r. Zakończenie projektu nastąpi 31 sierpnia 2013 r. Wsparciem zostało objętych 268 uczniów z klas I – VI.

 

 

Interaktywne warsztaty dla ojców w przedszkolu
2013-05-07

Organizowane przez przedszkole różnorodne formy kontaktów i aktywnej współpracy między przedszkolem, a rodziną dziecka są okazją do budowania lepszych relacji między rodzicem, a dzieckiem i nauczycielem.

Święto flagi narodowej i upamiętnienie rocznicy III Powstania Śląskiego
2013-05-07

W dniu 2 maja w Katowicach pod Pomnikiem Powstańców Śląskich grupa młodzieży mundurowej z PZS w Lędzinach uczestniczyła w obchodach 92 rocznicy III Powstania Śląskiego i Święta Flagi Narodowej. Rocznica ostatniej, trzeciej batalii Ślązaków (1921r.) o włączenie większej części Górnego Śląska do Polski 2 maja łączy się z Dniem Flagi Narodowej ustanowionym w 2004 roku.

 

Uczniowie PZS w Lędzinach wyjechali na praktyki do Niemiec
2013-05-06

4 maja uczniowie trzecich klas PZS w Lędzinach wraz z opiekunami wyjechali do Kolonii w Niemczech, aby tam realizować miesięczne praktyki. Uczestnicy wyjazdu to 18 uczennic i uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik elektryk. Opiekę nad praktykantami objęli: kierownik Jerzy Kozłowski oraz pan Przemysław Wisiorek.

 

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę