Newsletter

Archiwum: 2012 maj

Spotkanie projektowe w Polsce
2012-05-28

W dniach 11.05 do 20.05 2012 odbyło się drugie spotkanie projektowe w ramach projektu Comenius Partnerski Różnice podobieństw, w którym współpracują ze sobą dwie szkoły: Zakladna Skola J.A. Komenskeho w Revucy i Zespół Szkół w Lędzinach - Goławcu. W spotkaniu projektowym wzięło udział 20 uczniów słowackich i 20 uczniów polskich.

 

Światowy Dzień Wody
2012-05-22

„Światowy Dzień Wody" jest okazją, aby podkreślić wielką rolę wody w życiu każdej istoty na Ziemi. oraz, Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w prelekcji z wykorzystaniem materiałów Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Fundacji Ekologicznej „ARKA", której celem było uświadomienie młodych ludzi, że czysta woda jest życiem, a dostęp do niej jest prawem każdego człowieka.

 

Obchody Dnia Ziemi
2012-05-22
Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przez cały rok podejmujemy szereg działań mających na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Jednak w „Tygodniu Ziemi" ta tematyka traktowania jest priorytetowo.
Konferencja
2012-05-18

W gmachu Urzędu Miasta Lędziny dnia 15 maja 2012 roku  odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok projektu "Atrakcyjna Szkoła - lepszy start" realizowanego w Szkole Podstawowej nr 3. Zajęcia realizowane są z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po angielsku na klawiaturze
2012-05-15
18 kwietnia br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu „Po angielsku na klawiaturze", organizowanego przez Agnieszkę Budner oraz Annę Truty - nauczycielki tejże szkoły przy współpracy z  Centrum Języków Obcych BEST w Tychach.
Uroczyste pożegnanie klas czwartych w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach
2012-05-14

W dniu 27 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły. Była to podniosła uroczystość, którą zaszczycili swoją obecnością Dyrektor Wydziału Nadzoru nad Szkołami, Przedszkolami i Placówkami Kuratorium Oświaty w Katowicach Pan Andrzej Rafa Wicestarosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Pan Henryk Barcik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Spyra oraz Wiceburmistrz Lędzin Pan Marek Bania.

PZS w Lędzinach - Wyróżnienie dla Moniki Szczepanek w Rejonowym Konkursie Matematycznym
2012-05-14

19 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod patronatem Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej. Była to już IX edycja konkursu, przeznaczona dla uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: katowickiego, mysłowickiego oraz bieruńsko-lędzińskiego.

 

Przedszkolaki dbają o ziemię
2012-05-10

Każdy człowiek jest nieodzowną częścią przyrody, a więc w jego interesie leży dbanie o jej ochronę. Dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnym nr 1 w Lędzinach już od najmłodszych lat uczone są szacunku i troski o przyrodę. Dbając o jej dobro nauczycielki wraz z dyrekcją przedszkola zorganizowały tydzień ekologiczny przebiegający pod hasłem: „Ziemia-nasza planeta-z ekologią za pan brat".

Mózgomatek w G2
2012-05-08

Najlepszymi tegorocznymi „mózgomatkami" okazali się uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Bojszowach, to jest Dorota Kuźnik, Zuzanna Rozmus i Kamil Marynowski.

dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę