Newsletter

Archiwum: 2012 grudzień

Z świątecznymi podarkami w Hospicjum
2012-12-19

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to piękny czas spędzany najczęściej w rodzinnym gronie. Są jednak osoby chore i samotne, o których staramy się nie zapominać. Najmłodsi uczniowie szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach pod opieką pani Beaty Warzechy, pani Krystyny Bartosz, pani Anny Hajduk oraz pani Aliny Kramarczyk, a starsi pod kierunkiem pani Beaty Pyras przygotowali piękne ozdoby, prezenty i karty świąteczne. Wszystkie te upominki przekazaliśmy Hospicjum Cordis, z którym współpracuje nasza szkoła.

Kolejny sukces logistyków z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach
2012-12-19

Dnia 14 grudnia 2012 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Marzena Kula, Sara Siejka z klasy IV EL, oraz Jakub Janiszewski, Łukasz Kuras i Łukasz Malina z klasy IV D wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Logistyka po angielsku", zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 6 w Tychach. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z trzech szkół: Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oświęcimia, oraz Zespołu Szkół nr 6 z Tychów.

Konkurs recytatorski lekcją historii
2012-12-11

Dnia 4 grudnia uczennica Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach - Paulina Sojka wzięła udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim pod hasłem "Poezja wolnościowa PRL-u", zorganizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach.

Kolejny sukces Pauliny Sojki
2012-12-10

Dnia 29 listopada odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, poświęconego poezji Haliny Poświatowskiej w 45 rocznicę śmierci poetki.

Biesiada górnicza w Zespole Szkół w Lędzinach - Goławcu
2012-12-10
Jak co roku mieszkańcy Goławca i Górek spotkali się na biesiadzie z okazji Dnia Górnika, która odbyła się 5 grudnia 2012 w Zespole Szkół w Lędzinach - Goławcu.
Walczymy z hałasem na przerwach
2012-12-10

W ramach realizacji bloku tematycznego „Bezpiecznie w domu, szkole i na ulicy" dnia 17.10.2012 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie klas I-III na apelu poświęconym zachowaniu bezpieczeństwa w szkole.

 

Stulecie urodzin Anielina Fabery
2012-12-06

W czerwcu 2013 roku obchodzona będzie 100 rocznica urodzin zasłużonego nauczyciela, założyciela i dyrektora Zasadniczej Szkoły Górniczej Kopalni „Ziemowit" Anielina Fabery. Z tej okazji zarząd Towarzystwa Kulturalnego im. Anielina Fabery oraz Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zamierzają wydać książkę wspomnieniową.

 

Klub Szkół UNICEF
2012-12-05

Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała Dyplom za zaangażowanie w działania Klubu Szkół UNICEF w roku szkolnym 2011/2012. Od czterech lat nasza placówka ściśle współpracuje z tą międzynarodową organizacją i przeprowadza liczne akcje i happeningi wśród uczniów.

Uroczyste obchody górniczego święta w PZS
2012-12-05

29 listopada, w auli Powiatowego Zespołu Szkół, odbyła się akademia z okazji górniczego święta Barbórki. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: dyrektor KWK „Ziemowit" Piotr Niełacny, dyrektor ds. pracy Mirosław Drzyzga, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Piotr Czarnynoga, starosta Bernard Bednorz, przewodniczący Rady Powiatu, Józef Berger, wicestarosta Henryk Barcik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Spyra, przewodnicząca Rady Miasta Teresa Ciepły, wiceburmistrz Marek Bania oraz były nauczyciel i dyrektor Zasadniczej Szkoły Górniczej w Lędzinach Pan Alojzy Lysko.

Święto Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
2012-12-05

Tradycją Gimnazjum nr 1 w Lędzinach są coroczne obchody Święta Patrona Szkoły - Janusza Korczaka. 28 listopada 2012r. w sali „Piast" odbyły się uroczyste obchody  poświęcone pamięci tego wielkiego człowieka. W obchodach uczestniczyli zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Miasta Teresa Ciepły, burmistrz miasta Wiesław Stambrowski, wicestarosta Henryk Barcik, wiceburmistrz Marek Bania, dziekan ks. Janusz Jarczyk i prezes tyskiej spółki HufPolska, Johann Palluch.

Spotkanie z podróżnikami w PZS w Lędzinach
2012-12-04
Nagradzanie najlepszych uczniów na stałe wpisało się w działalność Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, więc dla nikogo nie było zaskoczeniem spotkanie, w którym wzięli udział Ci, którzy w dwóch pierwszych miesiącach nauki osiągnęli najwyższe wyniki i mogli pochwalić się najwyższą frekwencją w swojej klasie.
dzisiaj: 10 grudnia 2023
imieniny:
Daniela, Julii
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę